Jeszcze wydajniejsze pamięci DDR4 od G.Skill

Firma G.Skill zajmująca się głównie produkcją pamięci RAM zaprezentowała właśnie swoje najnowsze moduły – mowa tutaj o modelu Ripjaws 4 DDR4.
Do tej pory, takimi wartościami „domyślnymi” mogły pochwalić się tylko produkty konkurencyjnej firmy, a mianowicie Corsair Dominator Platinum.

Ripjaws składają się z 4 kostek po 4 GB każda. Pamięci pracują z częstotliwością 3400 Mhz, zaś opóźnienia wynoszą następująco CL 16-16-16-36. Z przedstawionej specyfikacji wynika, że będą to najszybsze pamięci dostępne na ryku, gdyż przy podobnym taktowaniu jak u konkurencji, posiadają one najniższe timingi.
Firma zapewnia, że do produkcji użyto najlepszych kości poddanych selekcji, które mają zapewnić stabilność oraz dodatkowy potencjał na OC.
Za odprowadzanie ciepła z modułów odpowiedzialny będzie efektowny radiator w kolorze czarnym z charakterystycznym logo, dodatkowo do każdego zestawu będzie dodawane chłodzenie aktywne Turbulence III.

Specyfikacja w pigułce:

  • Częstotliwość taktowania: 3400 MHz,
  • Rodzaj pamięci: DDR4,
  • Opóźnienia: CL 16-16-16-36,
  • Pojemność w komplecie: 4 X 4 GB,
  • Napięcie pracy: 1.35 V,
  • Dodatkowe informacje: profil XMP 2.0,

Należy dodać, że póki co na rynku dostępne są tylko 2 płyty główne, które są w stanie obsłużyć te pamięci, a mianowicie: model firmy Gigabyte GA-X99-SOC Champion oraz ROG Rampage V Extreme od Asusa.

Cena oraz oficjalna data wprowadzenia do sprzedaży nie są jeszcze znane.

 

Źródło, fot.: gskill.com

 

Podziel się ze znajomymi: