CHIEFTEC prezentuje nową serię zasilaczy ATMOS

Tajwańskie przedsiębiorstwo rozpoznawane i cenione na całym świecie za sprawą wysokiej jakości sprzętu komputerowego, prezentuje nową serię zasilaczy  ATX 3.0 o nazwie ATMOS z obsługą PCIe Gen5.

 

Nowa seria zasilaczy ATMOS

Seria CHIEFTEC ATMOS to nowe zasilacze ATX 3.0, zapewniające obsługę interfejsu PCIe Gen5 i charakteryzujące się certyfikatem wydajności 80 PLUS Gold, poświadczającym wyjątkową sprawność tych modeli.

 

Seria ATMOS charakteryzuje się najnowocześniejszą konstrukcją techniczną, w tym pełnomostkowym konwerterem SRC z technologią DC-DC i japońskimi kondensatorami zapewniającymi najwyższą trwałość i stabilność.

Zasilacze otrzymały także cichy 135 mm wentylator FDB, który optymalizuje pracę, zapewniając równowagę pomiędzy chłodzeniem i hałasem przy doskonałej wytrzymałości. Tryb ECO umożliwia z kolei pracę bez wentylatora przy niskim obciążeniu, pozwalając cieszyć się bezgłośnym użytkowaniem.

CHIEFTEC zastosował również liczne technologie zabezpieczające nowe zasilacze, w tym:

 

  • AFC (automatyczna kontrola prędkości obrotowej wentylatora)
  • OPP (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe)
  • OTP (zabezpieczenie przed przegrzaniem)
  • OVP (zabezpieczenie przeciwprzepięciowe)
  • SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe)
  • SIP (ochrona przed prądami udarowymi)
  • UVP (zabezpieczenie zbyt niskim napięciem)
  • OCP (zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe)

 

Ceny i dostępność

 

W ramach nowej serii zasilaczy CHIEFTEC dostępne są dwa modele: CPX-750FC i CPX-850FC o maksymalnej mocy do odpowiednio 750 W i 850 W. Oba dostępne będą na polskim rynku w drugiej połowie października, a ich sugerowane ceny producenta to odpowiednio 499 zł i 549 zł.

Nowe zasilacze Chieftec, w tym również z serii ATMOS, objęte są przedłużonym 5-letnim okresem gwarancyjnym, który odzwierciedla zaufanie firmy do trwałości oferowanych produktów. Użytkownicy mogą więc skupić się na tym, co najważniejsze, czyli pracy, grach lub kreatywnych zastosowaniach swoich komputerów.

Podziel się ze znajomymi: