Czym różnią się szkła hartowane i jak wybrać odpowiednie?

Szkła hartowane w sklepie Teleackesoria

W sklepie internetowym Teleakcesoria.com znaleźć można wszelkie akcesoria do telefonu, w tym też zabezpieczające telefon. Tym razem zajmiemy się szkłami hartowanymi. Mamy wybór wśród licznych topowych marek i modeli smartfonów. Z pewnością każdy z was znajdzie coś dla siebie. Jednak pomiędzy naszymi produktami są pewne znaczące różnice, które każdy z nas powinien znać. Na bazie 3 produktów omówimy najważniejsze rozwiązania, które pozwolą na dobranie ich pod własne preferencje. Zaczynajmy!

SZKŁA HARTOWANE 9H

Na sam początek weźmiemy wyżej wspomniane “standardowe” szkła hartowane 9H. Są one bardzo skuteczne i bardzo często wybierane. Za sprawą swojej popularności mają niezwykle atrakcyjną cenę. U nas znajdziecie je już od 7,99 zł co jest naprawdę niską kwotą. 

Są dopasowane do naszego modelu, świetnie przylegają i są w 99% przezroczyste. Za sprawą tego nie wpływają na dostarczany obraz. Przy okazji są bardzo cienkie, mają zaledwie 0.3 mm grubości. Będą praktycznie niewyczuwalne i nie widoczne. Zapewniają pełną wartość dotykową.

FULL GLUE 5D

Troszkę ulepszona wersja poprzedników, czyli szkło Full Glue 5D. W przeciwieństwie do nich posiada warstwę klejącą na całej powierzchni. Posiadają dodatkowe obramowanie, dzięki czemu cały wyświetlacz pokryty jest szkłem, bez żadnych odstających krawędzi. Ich oleofobowa warstwa chroni przed powstawaniem odcisków palców i smug. Ich wyjątkowa wytrzymałość i twardość 9H pozwolą w pełni zabezpieczyć ekran przed zarysowaniami i stłuczeniem. Nie są ani trochę grubsze od poprzedników, więc nie zmieniają gabarytów telefonu. Są nieco droższe, gdyż znajdziemy je w okolicy 20-26 złotych, lecz jeśli możemy, to warto dopłacić. 

FULL GLUE FLEXIBLE NANO GLASS 5D

Na sam koniec zostawiliśmy najlepszy wybór spośród wszystkich produktów – szkło Full Glue Flexible Nano Glass 5D. Jest to hybryda, czyli połączenie szkła hartowanego na telefon i folii PET . Dzięki temu połączeniu otrzymujemy wyjątkowo elastyczny i nie mniej odporny materiał. Jest on o połowę cieńszy od poprzedników, gdyż ma jedynie 0,15mm grubości. Dzięki temu po paru dniach zapomnimy o jego istnieniu. Zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony, dzięki połączeniu wszystkich powyższych wariantów. Ma on dodatkową ramkę, dzięki czemu pokrywa całą powierzchnię ekranu, wytwarzana przy użyciu szkła o twardości 9H, a dodatkowo jest elastyczną hybrydą. Takie połączenie zapewnia niebywałą ochronę, przed wszelkimi rodzajami uszkodzeń ekranu. Każdy z nas powinien zastanowić się nad tym produktem, a tym bardziej, iż jego cena nie jest wygórowana. Znajdziemy je w przedziale od 30 do 60 złotych, a to naprawdę niewiele przy tak dużej ochronie. Polecamy je każdemu kto szuka prawdziwego bezpieczeństwa.  

Podziel się ze znajomymi: