Jaki komputer od Apple warto wybrać po przesiadce z Windows?

Odkąd Apple wdrożyło mechanizm łatwego przenoszenia danych z Windows, to przesiadka na Maca stała się jeszcze łatwiejsza. 

Niemniej jednak wiele osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z komputerami producenta z Cupertino, nie do końca wie, na co konkretnie warto się zdecydować. Dlatego dzisiaj chcemy podpowiedzieć kilka rozwiązań z wachlarza komputerów Apple z różnych półek cenowych. Zobacz, jak wiele masz możliwości!

Komputery Apple – jest w czym wybierać

Do najbardziej popularnych i zdecydowanie najczęściej wybieranych należą m.in.:

MacBook Air

Jest to lekka, użyteczna i jednocześnie najtańsza konstrukcja od Apple, która doskonale sprawdzi się w aktywnościach, które nie wymagają olbrzymiej mocy obliczeniowej. Warto nadmienić, że kilka miesięcy temu zostały zaprezentowane zupełnie nowe modele Air, które zostały wyposażone w klawiaturę motylkową oraz ekrany Retina. Jeśli nie wymagasz ultra wydajności, to MacBook Air jest świetnym komputerem na rozpoczęcie przygody z Apple. 

Mac mini

Niewielkich rozmiarów komputer stacjonarny. Warto na niego spojrzeć szczególnie po ostatnim odświeżeniu podzespołów. Z pewnością nie jest to przykład komputera o wielkiej mocy, ale do prac biurowych, programowania, czy niewymagających prac graficznych nada się doskonale.

MacBook Pro

Mobilny sprzęt cięższego kalibru do najbardziej wymagających zadań, takich jak montaż wideo, obróbka grafiki 3D itd. Najnowsze wersje wyposażone są w touch bar, czyli dotykowy pasek, który ułatwia wybór najczęściej wybieranych funkcji, emotek, czy, chociażby przewijanie ekranu – ułatwiając tym samym pracę z komputerem. 

Mac Pro

Potrzebujesz potężnej stacji roboczej z bardzo dobrymi parametrami? Zatem Mac Pro zdecydowanie jest dla Ciebie. Nie da się ukryć, że jest to najdroższa jednostka z oferty Apple, ale zarazem najbardziej wydajna. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba wysokiej mocy obliczeniowej i płynności pracy. Z pewnością rozwiązanie dedykowane przede wszystkim firmom, które realizują rozbudowane projekty niezależnie od branży. 

iMac

Komputer typu all-in-one, w którym Apple umieścił naprawdę wydajne podzespoły. Sprawdzi się przede wszystkim jako główna stacja wszędzie tam, gdzie potrzeba umiarkowanej mocy, ale nie chcemy kupować laptopa. Dostępny w dwóch wariantach, które różnią się rozmiarami ekranu: iMac 5K (27 cali) oraz iMac 4K (21,5 cali). Przy zakupie można wybrać ilość RAM, ryp procesora, czy wielkość dysku twardego.  

Jak wybrać idealny komputer Apple dla siebie? 

Przede wszystkim powinieneś zacząć od przeanalizowania swoich potrzeb. Inne wymagania będzie miał grafik, a jeszcze inne ktoś, kto komputer chce wykorzystywać głównie do pracy biurowej, przeglądania internetu, czy prostej obróbki zdjęć. 

Czy warto wydawać tyle pieniędzy? 

Niewątpliwie komputery Apple uważane są za jedne z najlepszych wyborów dla każdego profesjonalisty. Faktem jest, iż nie mają one najniższej ceny, jednakże należy zauważyć, jak mocno ułatwiają pracę i w przeciwieństwie do komputerów z Windows, są o wiele mniej kapryśne jednak nie są bez wad. Sprawdź ceny napraw w Serwis MacBook Warszawa.

Podziel się ze znajomymi: