Tusz oryginalny czy zamiennik – jaki wybrać?

Tusze oryginalne czy zamienniki?

Jaki tusz kupić do drukarki – oryginalny czy zamiennik? Pierwszy i najmocniejszy argument, jaki przychodzi do głowy do cena. Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za oryginalny tusz, będzie o wiele większa niż w przypadku zamienników.
Cena to jednak nie jedyny czynnik, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Skupmy się na plusach obu rozwiązań.

 

Tusz oryginalny – plusy

Nie trzeba długo myśleć, aby dojść do wniosku, że najlepszym wyborem jest kupno oryginalnego tuszu. Mamy wtedy pewność, iż drukarka bez problemu go przyjmie, bowiem nie ma możliwości, aby czip nie pasował do danej drukarki. Poza tym, najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupem oryginalnego tuszu może być jakość wydruku – jeżeli komuś naprawdę na niej zależy. W niektórych przypadkach, różnica między oryginałem, a zamiennikiem może być ogromna – w nasyceniu, barwie i generalnie odwzorowaniu kolorów. Ludzie zwracający uwagę na ekologię, powinni postawić na oryginalne tusze, ponieważ producenci przewidzieli to w swoich rozwiązaniach. W razie zainteresowania tematem, dowiedz się więcej o tuszach do drukarek na TusziToner.pl.

 

Dlaczego zamiennik?

Nie bez powodu mówi się, że im tańsza drukarka, tym droższy tusz. Nie jest to fałszywe sformułowanie. Sprawa jest prosta, jeżeli mamy tanią drukarkę, lepiej, w celu oszczędności, zdecydować się na zakup zamiennika. Nie musi on znacznie odbiegać jakością od oryginału, a ten z lepszej półki będzie dobrze współpracował z drukarką.

 

Podsumowanie

Co wybrać? Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Należy wziąć pod uwagę argumenty, które przemawiają za zakupem oryginalnego tuszu, jak i zamienników. Decyzja jest prosta, jeśli dysponujemy większym budżetem, jednak czy warto dopłacać czasem 2 lub 3 razy więcej?

 

 

Podziel się ze znajomymi: