Valve walczy z hazardem

Już jakiś czas temu informowaliśmy, że twórcy słynnej serii Counter Strike walczą z nielegalną dystrybucją wirtualnych dóbr do swojej gry. Firma wysłała do stron zajmujących się takim hazardem aż 23 żądania zaprzestania działalności, które łamią różne punkty umowy użytkowania usługi Steam. Jeżeli właściciele tych stron się nie przyporządkują, to ich konta na platformie firmy zostaną nieodwracalnie zlikwidowane.

valve

Bardzo wiele współczesnych gier bazuje na rozbudowanych modelach ekonomicznych. Ba, coraz więcej gier sieciowych posiada swój własny rynek, wobec którego każdy gracz musi się dostosować, jeżeli chce sprzedawać lub kupować wirtualne przedmioty w grze. Counter Strike: Global Offensive jest jedną z takich gier i pozwala na wzajemną wymianę kosmetycznych dodatków, które stanowią głównie przedmioty zmieniające wygląd broni – tzw. skórki. Niestety od kilku lat trwa handel tymi przedmiotami oraz są organizowane wydarzenia hazardowe, w których nagrodami się wspomniane właśnie przedmioty. Na początku Valve nie reagowało specjalnie na te działania, jednak z czasem okazało się, że kilku znanych youtuberów ustawia zakłady. Operatorzy platformy Steam nie mieli już wątpliwości ani oporów, aby w końcu zareagować.

Firma zapowiedziała, że skończy z wykorzystywaniem kont na Steamie w celach zarobkowych, zwłaszcza w kontekście nieuczciwego hazardu. Jak już wspomnieliśmy, właściciele 23 stron internetowych otrzymali specjalne powiadomienia z żądaniem zaprzestania działalności. Mają na to 10 dni. Likwidacja wykorzystywanych kont nie jest najgorszą karą, jaka może spotkać takie osoby, gdyż Valve zdecydowało powiadomić odpowiednie urzędy skarbowe o tej sytuacji. Osoby zarabiające na nielegalnym hazardzie skórkami do Counter Strike’a mogą być więc pewne, że odpowiednie instytucje przyjrzą się dokładnie ich zarobkom.

Jak widać, nie każdy hazard popłaca – zwłaszcza ten nielegalny. Gry na pieniądze zawsze istniały i istnieć będą, lecz nieuczciwe zarabianie w przedstawiony powyżej sposób wcale nie jest powodem do dumy.

 

Uwaga – powyższy tekst nie został przygotowany przez redakcję TechKiller.pl.

Podziel się ze znajomymi: