AMD dostarczy chipy serwerowe dla serwisu Alibaba

AMD ponownie udaje się zrobić dobry interes w Chinach. Tym razem ze znanym serwisem Alibaba. Serwis znany głównie z ecommerce zamierza mocno poszerzyć swoją działalność, tym razem chodzi o chmurę na wzór Microsoft Azure czy Amazon Web Services.

amd-ali-02

 

W piątek Lisa Su (CEO AMD) oraz prezes grupy Alibaba Cloud Simon Hu na wspólnej konferencji ogłosili kooperację. W jej ramach karty AMD Radeon Pro będą zasilały nowe oraz zmodernizowane serwery tej chińskiej firmy, która już teraz zarządza ponad 35% stron internetowych na rynku Chińskim.
amd-ali-01
Dla AMD to w ostatnim czasie kolejny krok na nowe terytoria oraz w stronę odzyskania zysku. Amerykańska firma staje się coraz ważniejszym graczem na rynku semi-custom, ich APU zasila zarówno obecne, jak i nadchodzące konsole Sony oraz Microsoft, AMD dostarcza również układy chińskiemu rządowi, a ostatnio ogłosiło swoją ekspansję w stronę lotnictwa z CoreAVI. Ponadto pozytywem jest to, że dzięki gotowym projektom firma szybko jest w stanie się dostosować.

Wartość akcji w piątek podskoczyła o 5%, co jest kolejnym sukcesem Lisy Su, która z wielką pewnością wyciąga AMD z tarapatów. Akcje AMD w tym roku miały najniższą wartość (1,83 dolara) a teraz mają już 6,75 dolarów czyli 268% więcej. Nie oznacza to jeszcze pełnego bezpieczeństwa finansowego firmy, ale z takim zarządzaniem szybko wróci ona do formy.

Źródło, fot.: TechPowerUP

Podziel się ze znajomymi: