AMD zaprezentowało RX 460 oraz RX 470 na E3

AMD podczas premiery Radeona RX 480 zapowiedziało, że to jeszcze nie koniec i zrealizowało swoją obietnicę wczoraj wieczorem, gdy firma zaprezentowała dwa nowe układy graficzne.

Na scenę wkroczyła CEO AMD Lisa Su i w dosyć krótkiej prezentacji przedstawiła serię Polaris. Z wojskowej, czarnej skrzyni wyjęła zaprezentowany wcześniej model RX 480, po czym przedstawiła dwie nowe karty, czyli RX 470 oraz RX 460.

Radeon RX 470 Su zaprezentowała jako idealną kartę do grania w FullHD przy 60 klatkach na sekundę. 470 ma mieć niski pobór mocy wraz z niskim TDP. Za zasilanie odpowiada pojedyncze złącze sześciopinowe.

amd-e3-001
Drugi model, czyli RX 460, to karta, która ma być idealna do e-sportu, czyli gier typu LoL, DOTA, Starcraft czy CS:GO. Nie wymaga ona dodatkowego zasilania, a dzięki bardzo niskiemu TDP nie będzie potrzeba dużego układu chłodzącego.

Niestety AMD nie podzieliło się z nami niczym innym na temat nadchodzących kart graficznych. Mamy nadzieję, że przed premierą 29 czerwca dowiemy się więcej na temat Radeonów RX 460 oraz 470.
Źródło, fot.: AnandTech

Podziel się ze znajomymi: