AMD zaprezentuje Bristol Ridge APU na Computex 2016

Ostatnia generacja APU od AMD, czyli Carrizo, została zaprezentowana prawie rok temu. Carrizo oferowało ogromny skok wydajności oraz wydajności energetycznej w porównaniu do Kaveri. Dzisiaj AMD postanowiło podzielić się z nami kilkoma informacjami na temat nadchodzącego Bristol Ridge, które zaprezentują na przełomie maja i czerwca na targach Computex.

amd-br-001

Największą zmianą będzie wbudowany kontroler pamięci DDR4, dzięki czemu APU jeszcze bardziej będzie mogło wykorzystać wysoką prędkość pamięci RAM, która już teraz potrafi dodać kilkanaście FPS-ów pomiędzy pamięciami 1600 Mhz a 2133 MHz.
Kolejnymi zmianami są usprawnienia w architekturze, które mają przyśpieszyć najnowsze APU, a jednocześnie obniżyć zapotrzebowanie na prąd. AMD, posługując się wynikami z testu Cinebench R15, wskazuje na 50% wzrost w porównaniu do Kaveri oraz około 10-15% w porównaniu do Carrizo.

amd-br-002
Wisienką na torcie jest garstka informacji na temat pierwszego produktu opartego o najnowsze APU, czyli HP Envy x360. Notebook ten ma być wyposażony w mobilną jednostkę FX z rodziny Bristol Ridge, którą AMD porównuje do i7-6500U.

amd-br-003
Niestety na więcej informacji o najnowszej serii procesorów AMD musimy zaczekać do targów Computex.

Źródło, fot.: AnandTech

Podziel się ze znajomymi: