Aplikacja VRidge pozwoli streamować gry w wirtualnej rzeczywistości na smartfony

Wirtualna rzeczywistość to droga zabawa – wymaga mocnego komputera oraz gogli VR. Teraz dzięki aplikacji VRidge od RiftCat może być odrobinę tańsza.

vridge

Aplikacja pozwala na przesyłanie za pomocą Wi-Fi obrazu do smartfona umieszczonego w okularach Google Cardboard (20 dol.) czy Samsung Gear VR (99 dol.). W porównaniu z Oculus Rift czy HTC Vive kosztującymi odpowiednio 600 i 800 dolarów są one o wiele tańsze.

Oczywiście nie obejdzie się bez wad – przesyłanie obrazu poprzez sieć powoduje pewne opóźnienie, co nigdy nie jest pożądane w grach. Nie możemy jednak wymagać cudów od tańszej alternatywy dla wirtualnej rzeczywistości, w dodatku korzystającej z sieci bezprzewodowej. Nie doznamy także tak wspaniałych wrażeń z rozgrywki jak przy prawdziwych goglach VR, jednak należy pamiętać, że używamy tak naprawdę własnego smartfona. Wszystkie wady wynikające z tego rozwiązania rekompensuje cena – w porównaniu z flagowymi goglami VR jest ona wręcz śmieszna. A dla niektórych to tak naprawdę jedyna możliwa opcja.

Źródło: PCWorld

Podziel się ze znajomymi: