Biostar GAMING Z97X będzie pierwszą płytą z USB 3.1 ? – Aktualizacja

Myślę, że wszystkim osobom związanym choć trochę ze sprzętem komputerowym znana jest firma Biostar. Tajwański producent zapowiedział, że jako pierwszy na świecie ma zamiar wprowadzić na rynek płytę główną obsługującą standard USB w wersji 3.1 (ma on zapewnić dwukrotnie większy transfer niż w przypadku USB 3.0 czyli 10 Gb/s).

biostar-gaming-z97x

Producent pochwalił się tą nowiną poprzez swoją stronę na Facebook’u, gdzie udostępnił jedynie zdjęcie samego opakowania od płyty. Mimo braku dokładnej specyfikacji, możemy wnioskować z informacji zawartych na pudełku, że konstrukcja została wyposażona w chipset z97, a więc będzie kompatybilna z procesorami Intela 4 i 5 generacji (Haswell i Broadwell) dla podstawki LGA 1150, wspierane przez dwukanałowe pamięci typu DDR3 (nie są znane szczegóły co do maksymalnych obsługiwanych taktowań pamięci).

Dopisek „GAMING” w nazwie, może sugerować, że model ten będzie wyróżniał się agresywną stylistyką oraz funkcjami skierowanymi pod konkretną grupę odbiorców, czyli graczy. Kolejnym dowodem na to jest zamontowany na laminacie układ sieciowy Killer E2200, który ma za zadanie optymalizować ruch sieciowy z naciskiem na rozgrywkę w trybie multiplayer.

Czyżby firma Biostar zamierzała „walczyć o palmę pierwszeństwa” przy wprowadzeniu USB 3.1 „na salony” chociażby z MSI, która to na targach CES 2015 zaprezentowała model Z97A Gaming 6 (LGA 1150) oraz X99A Gaming 9 ACK (LGA 2011-3), czy może wtrąci się w to wszystko trzeci producent, który ich pogodzi? Czas pokaże.

Aktualizacja newsa:
Na swoim Facebookowym profilu, Biostar pochwalił się szczegółami dotyczącymi modelu Gaming Z97X. Płyta będzie mieć standardowy format ATX, na którym znalazły się między innymi cztery banki pamięci typu DDR3, trzy złącza PCI-E x16 (3.0) w których możemy zamontować do 3 kart graficznych oraz 3 złącza PCI-E x1 (2.0) dla innego rodzaju kart rozszerzeń. Ponadto, procesorowi moc dostarczać będzie 12-fazowa sekcja zasilania, a więc spodziewać można się wysokiego potencjału OC.
Na panelu input/output znajdziemy natomiast 6 gniazd USB 3.0, w tym wspomniane wcześniej USB 3.1, port PS2, 2 port HDMI, po jednym porcie DisplayPort oraz DVI, dwie karty sieciowe – jedna to Killer E2200, druga Intel oraz wyjścia audio.

Tajwański producent nie zawiódł tutaj również pod względem designu. Cała płyta utrzymana jest w czarnej tonacji z akcentami brązu i czerwieni. Charakteru płycie nadają również dodatkowe covery. Nie przypomina ona Wam czasem Thermal Armor z serii płyt TUF od Asusa ?
Cena cały czas pozostaje dla nas zagadką.

 

 

Źródło, fot.: Facebook

Podziel się ze znajomymi: