CD Projekt publikuje najnowsze wyniki sprzedaży Wiedźmina

Dla CD Projekt zakończył się kolejny rok fiskalny i w związku z tym opublikowane zostały wyniki sprzedaży gier, przychody i inne interesujące dane. Te najciekawsze dotyczą oczywiście Wiedźmina 3 i całej serii gier z Geraltem w roli głównej. Pierwsza gra z wiedźmińskiej serii swoją premierę miała w 2007 roku.  Cztery lata później na rynku pojawił się Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i w końcu w 2015 mogliśmy zagrać w Dziki Gon. Jaki udział w przychodach generowały poszczególne części?

Dzięki takim wykresom widać, jak ogromny sukces odniosła trzecia część gry i jak rozwijało się studio. Przychody ze sprzedaży Dzikiego Gonu i obu dodatków od premiery do końca 2016 roku sięgnęły, uwaga, miliarda złotych. W sumie sprzedano 25 milionów kopii wszystkich części gry. Niezłe wyniki, prawda?

Poinformowano także o najbliższej przyszłości GOG Galaxy. W kwietniu platforma wyjdzie z fazy beta, po czym nastąpi duży update, a przyniesie on m.in.: możliwość zapisywania stanu gry w chmurze, dostosowanie klienta do własnych potrzeb czy stan hibernacji, który pozwoli na zmniejszenie zapotrzebowania na zasoby systemowe. 

Oprócz tego zapowiedziano także pierwszy duży, oficjalny turniej Gwinta. Niewątpliwie przyczyniło się ku temu nawiązanie partnerstwa z ESL. W finale zagra po czterech najlepszych profesjonalnych graczy i tych zakwalifikowanych z otwartych eliminacji. Pula nagród wyniesie aż 100 tysięcy dolarów, co jak na pierwszy turniej wydaje się być sporą stawką.
Warto przy okazji dodać, że od jutra do trzeciego kwietnia trwać będzie beta Gwinta na konsoli PS4. Gra dostępna jest w PS Store.

 

Źródło, fot.: CDProjekt

Podziel się ze znajomymi: