CES 2016: Pierwszy smartphone z procesorem Snapdragon 820 zapowiedziany przez Letv

Letv-Le-Max-Pro (3)

Targi CES bez wątpienia zawsze dostarczają dużo informacji na temat nowych produktów, ale też znaczna grupa producentów zapowiada swoje nowe urządzenia. Jedną z takich firm jest – jednym bardziej, innym mniej znany – wytwórca telefonów Letv.

O mobilnym procesorze Qualcomm Snapdragon 820 jest już dość głośno w sieci od dłuższego czasu, aczkolwiek nie doczekaliśmy się oficjalnych zapowiedzi jakiegokolwiek urządzenia z tym właśnie CPU na pokładzie, aż do dzisiaj. Chińska firma Letv postanowiła wystąpić przed szereg i  – jako pierwsza na świecie – oficjalnie potwierdziła, że prace nad urządzeniem trwają, a data primery powinna zostać ogłoszona już nie długo.

Letv-Le-Max-Pro

Najważniejszym elementem tego telefonu jest bez wątpienia potężny procesor i to on jest tutaj gwiazdą. Ale ciekawostką jest także to, że Le Max Pro (tak brzmi jego pełna nazwa) będzie również pierwszym urządzeniem wspierającym technologię Sense ID, ogłoszoną przez Qualcomm w zeszłym roku. Cóż to za technologia? Otóż jest to nic innego jak skaner linii papilarnych, który działa przy wykorzystaniu ultradźwięków do rozpoznania biometrycznej sygnatury skanowanego palca. Dzięki temu ma być on bardzo szybki oraz bezbłędnie identyfikować odcisk. Na tym jednak nie koniec, w telefonie zainstalowano super szybki moduł LTE oraz WiFi 802.11ad, ponadto zaimplementowana technologia ładowania Qualcomm Quick Charge 2.0 pozwoli użytkownikom na naładowanie telefonu od 0% do 60% w zaledwie 30 minut.

Letv-Le-Max-Pro (1)

Letv-Le-Max-Pro (2)

Niestety na razie nie znamy szczegółów specyfikacji technicznej Letv Le Max Pro, tajemnicą owiana pozostaje także data premiery oraz cena.

 

Źródło, fot.: phonearena

Podziel się ze znajomymi: