Chłodzenie wodne All-in-One od DeepCool: Maelstrom 120T i 240T

Firma DeepCool, jednym w Polsce znana, innym natomiast nie, wprowadziła do swojej oferty dwa nowe zestawy chłodzenia cieczą typu All-in-One, a mianowicie modele Maelstrom 120T oraz 240T.

Galeria:

Jak sama nazwa wskazuje, są to dwie konstrukcje różniące się miedzy sobą rozmiarami chłodnicy. Pierwsza, mniejsza pozwoli nam na zamontowanie jednego wentylatora 120 mm na jednej stronie, zaś druga, większa daje nam możliwość na osadzenie dwóch takich wentylatorów po obu stronach chłodnicy. Jak chwali się producent, do konstrukcji bloku zastosowano technologię, dzięki której mikrokanaliki w jego wnętrzu mają średnicę zaledwie 0.2 mm, co oczywiście ma na celu zwiększenie powierzchni oddawania ciepła do czynnika chłodzącego. Mówiąc „po ludzku”, wydajność schładzacza powinna uleć znacznej poprawie. Warto również wspomnieć, iż pompa tłocząca została wymieniona na konstrukcję ceramiczna, co ma zapewnić aż 120000 godzin pracy.

W zestawie z chłodzeniem otrzymujemy również wentylatory z niebieskimi diodami LED, ich prędkość obrotowa sterowana jest za pomocą złącza PWM i waha się w zakresie od 600 do 1800 obrotów na minutę i zapewnia wydajność rzędu 83.64 CFM. Hałas, jaki jest generowany podczas ich pracy w zależności od obrotów mieści się w przedziale 17.8 – 34.1 dBA. Na zintegrowanej bloko-pompce widnieje podświetlane na biało logo producenta.

DeepCool Maelstrom 120T i 240T kompatybilne są z podstawkami Intel LGA2011v3, LGA1366, LGA115x oraz AMD AM3, AM3+, FM2+. Ich cena niestety nie jest znana.

 

Źródło, fot.: TECHPOWERUP

Podziel się ze znajomymi: