Cities Skylines After Dark: Nadchodzi pierwszy dodatek, a gra zmierza na Xbox One

Cities Skylines to jedna z największych niespodzianek tego roku. Gra, która przez wielu określana jest tym, czym miało być najnowsze SimCity, osiągnęła duży sukces i nic dziwnego, że Paradox Interactive i studio Colosssal Order nie porzucają gry. Podczas targów gamescom zapowiedziano pierwszy dodatek o nazwie After Dark. Jak sama nazwa wskazuje, rozszerzenie skupi się na nocnym życiu naszego miasta. Dodatek wprowadzi:

  • Cykl dobowy, który poza zmianą pory dnia przyniesie także zmianę zachowań mieszkańców. Niektóre sklepy nocą będą miały mniejszą efektywność, inne większą. Akurat ta część będzie darmowa i dostępna dla wszystkich.
  • Rekreacja – na terenach komercyjnych będą mogły powstawać ośrodki wypoczynkowe. W dzień pracują jak normalne firmy, jednak nocą przynoszą większe zyski.
  • Plaża – tego mi brakowało. Dzięki rozszerzeniu gry będziemy mogli tworzyć ośrodki wypoczynkowe na plażach. Na terenach komercyjnych będą powstawać bary, restauracje, przystanie i tereny rybackie.
  • Rozwinięcie usług miejskich – kryminaliści będą zawożeni do więzienia, taksówki obsłużą mieszkańców i turystów, pojazdy załadunkowe zawiozą ładunki prosto do terminalu, wprowadzone zostanie większe lotnisko ze stacją metra, które będzie obsługiwać znacznie więcej ruchu niż poprzednie. Mieszkańcy będą mogli przejeżdżać do innego przystanku autobusowego, aby pojechać inną trasą (wcześniej o takiej funkcji nie wiedzieli, jeździli tylko wyznaczoną trasą).
  • Nowe możliwości transportu – do gry wprowadzone zostaną rowery i specjalnie wyznaczone trasy rowerowe. Dodane zostaną również trasy autobusowe.

Opublikowany został krótki zwiastun, który jednak nic ciekawego nie pokazuje:

Dodatek będzie płatny, ale nie wiadomo ile będzie kosztować ani kiedy będzie premiera. Poza tym gra zmierza na konsole Xbox One i Windows 10. Na Xbox One gra trafi w 2016 roku,  nie wiadomo kiedy trafi na najnowszą wersję okienek.

Czytaj także >> Recenzja gry Cities Skylines

 

 

Źródło, fot.: Cities Skylines

 

Podziel się ze znajomymi: