Computex 2015: Gigabyte GTX 980 Ti G1 GAMING zaprezentowany

Na targach Computex oficjalnie zaprezentowano kartę graficzną GTX 980 Ti, nic więc dziwnego, że jesteśmy świadkami istnego wysypu autorskich konstrukcji wyposażonych w niereferencyjne chłodzenia. Jednym z takich egzemplarzy jest Gigabyte GTX 980 Ti G1 GAMING (GV-N98TG1 GAMING-6GD).

Jak na 980 Ti przystało, mamy tutaj do czynienia z rdzeniem Maxwell GM200 wyposażonym w aż 2816 rdzenie CUDA, jego zegary zostały jednak podkręcone, niestety nie wiadomo do jakich wartości, te poznamy dopiero gdy karta zawita na półki sklepowe. Na pokładanie znajdziemy także 6GB pamięci typu GDDR5 taktowanej standardowym zegarem 7010MHz.

Galeria:

Akcelerator wyposażono w dobrze znane chłodzenie WindForce 3X, które jest w stanie poradzić sobie z odprowadzaniem aż 600 watów ciepła. Delikatnej zmianie uległa jego estetyka, na obudowie coolera pojawiły się srebrne akcenty, a logo WINDFORCE jest podświetla na 7 różnych kolorów biały, turkusowy, purpurowy, żółty, zielony, czerwony oraz niebieski, można nim sterować za pomocą specjalne aplikacji. Samo chłodzenie składa się z dwóch masywnych aluminiowych radiatorów połączonych miedzianymi ciepłowodami, które są owiewane przez trzy 100 mm wentylatory, warto też wspomnieć iż karta posiada tryb pół-pasywny co oznacza, że w spoczynku jej wentylatory nie obracają się w ogóle, zapewniając absolutną ciszę.

Na tylnym śledziu znajdziemy wyjścia wideo takie jak DVI-D, DVI-I, HDMI 2.0, 3x DisplayPort 1.2, zaś do poprawnej pracy karty wymagane jest podpięcie złącz 2x 8-pin PCI-E.

Niestety cena oraz data premiery nie zostały ujawnione, lecz już teraz możecie podziwiać kartę GTX 980 G1 GAMING w pełnej krasie na poniższym wideo.


Źródło, Fot.: guru3d.com, youtube.com

Podziel się ze znajomymi: