Computex 2015: Podświetlana płyta główna MSI X99A Godlike Gaming

Wielu wystawców pokazało już swoje płyty główne przygotowane na przyjęcie procesorów Broadwell, jednak nie zapomniano też o profesjonalnej platformie, opierającej się na chipsecie X99 i podstawce LGA2011-v3.
Intrygująco przedstawia się oferta MSI, wśród której znaleźć można pierwszą na świecie, podświetlaną diodami RGB płytę o wymownej nazwie „X99A Godlike Gaming”. Jej wygląd i wykonanie oraz zastosowane komponenty wskazują na to, że mamy do czynienia z urządzeniem klasy premium.

MSI X99A Godlike Gaming 1

Czarno-czerwona kolorystyka to żadna nowość czy zaskoczenie, jednak zastosowanie metalowych osłon na niektórych elementach – już tak. MSI chwali się użyciem materiałów najwyższej jakości, a także zaimplementowaniem oświetlenia, którym możemy sterować za pomocą programu na PC czy też aplikacji na smartfonie z systemem Android. Poniżej filmik prezentujący płytę w całej okazałości.

Jak już wspomniałem, płyta działa w oparciu o chipset X99 oraz podstawkę LGA2011-v3. Zasilanie dostarczane jest za pomocą aż trzech złącz – ATX 24-pin, EPS 8-pin oraz ATX12V 4-pin. Model wyposażony jest w dwunastofazową sekcję zasilania, co z pewnością pozwoli na konkretne OC. Do tego aż osiem slotów na pamięć RAM typu DDR4 i pięć slotów PCI-e 3.0 x16 ze wsparciem dla konfiguracji 4-Way SLI  i CrossFireX. Znajdziemy tutaj również dwa kontrolery sieci przewodowych 1 Gb/s i jeden bezprzewodowych, kontroler dźwięku HD Audio 8.1 oraz porty USB 3.1 typu C (dzięki którym skończą się nasze problemy z pomyłkami przy wkładaniu wtyczki).MSI X99A Godlike Gaming 2Cena niestety nie jest znana, lecz nie można się spodziewać, że będzie ona niska. Znajdą się jacyś chętni?

 

Źródło, fot.: Legitreviews

Podziel się ze znajomymi: