Czy PlayStation 4K to PlayStation NEO? Wyciek specyfikacji

Już od dłuższego czasu w sieci pojawiają się dyskusje na temat wydania ulepszonej wersji konsoli PlayStation 4, o czym zresztą niedawno informowaliśmy. Zmodyfikowana konsola miałaby mieć możliwość odtwarzania filmów i gier w 4K, co miałoby umożliwić współpracę z goglami PlayStation VR. Nie jest to nic potwierdzonego i wszystkie te informacje traktować należy z przymrużeniem oka, jednak ilość przecieków wskazywać może na to, że coś jest na rzeczy. Na serwisie GiantBomb wyciekła specyfikacja nowej wersji PlayStation 4, która nazywana jest PlayStation NEO.

PS VR wymagać będzie mocnej specyfikacji, więc przypuszczenia o nowej konsoli są jak najbardziej realne.

PS VR wymagać będzie mocnej specyfikacji, więc przypuszczenia o nowej konsoli są jak najbardziej realne.

Co znajdziemy w środku? Ośmiordzeniowy procesor Jaguar 2.1 GHz (obecnie 1.6 GHz), ulepszony układ graficzny AMD GCN 36CUs 911 MHz (obecnie 18 CUs 800MHz) oraz pamięć RAM 8 GB GDDR5 218 GB/s (obecnie 176 GB/s). Specyfikacja ta ma umożliwić bezproblemowe uruchamianie gier w FullHD w 30 klatkach na sekundę, a także odtwarzanie filmów w jakości 4K.

Możliwym będzie jednak osiągnięcie rozdzielczości 4K/UltraHD w grach. Sony chce zaoferować deweloperom możliwość wykorzystania możliwości konsoli według własnego uznania, jednak ważne jest, by tak skonfigurować grę, aby również działała na zwykłej wersji konsoli. Sony nie chce bowiem opuszczać swoich bieżących klientów, co zresztą byłoby niezłym strzałem w stopę.

To wszystko wygląda obiecująco, ale pamiętajcie, że to nadal niepotwierdzone informacje i może się okazać, że nic z tego nie będzie prawdą.

 

Źródło: GiantBomb

Podziel się ze znajomymi: