Dolby Digital Plus po raz pierwszy w przeglądarce Microsoft Edge

Nowa przeglądarka Microsoftu, wcześniej znana pod kodową nazwą Project Spartan, zapowiada się niezwykle ciekawie i interesująco. Kolejną ciekawostką na jej temat jest fakt, że to właśnie w niej po raz pierwszy zaimplementowana zostanie technologia Dolby Digital Plus.

Strumieniowanie video poprzez sieć, a co za tym idzie przeglądarki internetowe, zyskało w ostatnich latach niezwykłą popularność, wszystko to za sprawą takich serwisów jak chociażby YouTube, czy coś bliższego sercu graczy – Twitch TV. Efektem tego jest to, że producenci przeglądarek internetowych prześcigają się we wprowadzaniu i ulepszaniu algorytmów i formatów wideo pozwalających na płynne przesyłanie treści jak najmniejszym nakładem naszego łącza, lecz zarazem w jak najlepszej jakości. dolby_audio
Przeglądarka Edge, bo tak brzmi jej nazwa, jest już oficjalną częścią Windowsa 10. Ma ona być pierwszą, która zapewni wsparcie dla HTML5, EME MSE wraz z technologią Dolby Digital Plus. To właśnie dzięki niej będziemy mogli cieszyć się filmami wysokiej jakości wraz z wielokanałowym dźwiękiem. Warto dodać, iż nowość działa z plikami wideo opartymi na kodeku AVC/H.264.

microsoft-edge
Na koniec jeszcze jedna wiadomość – jak możemy przeczytać na blogu firmy Redmond, Windows 10 zafunduje nam również wsparcie dla technologii Dolby Digital Plus Portable Mode, a pozwoli ona na znaczą poprawę jakości dźwięku, jaki płynie ze słuchawek lub też słabszych głośników, takich jak te wbudowane w laptopy.

 

Źródło, fot.: blogs.windows, Neowin, blogcdn

Podziel się ze znajomymi: