Gameboy z drukarki 3D!

3dgameboy

Duński entuzjasta druku 3D Rasmus Hauschild skonstruował niesamowicie fajną, malutką wersję klasycznej konsoli przenośnej. Dzięki Raspberry Pi Zero i emulatorowi może ona odpalać setki starych gier.

Gameboy NANO zajmuje dokładnie tyle miejsca, ile sam ekran w Gameboyu Advance. Niech Was jednak nie zmylą jego niewielkie rozmiary – ta maszyna wyposażona w Raspberry Pi Zero i Emulationstation jest w stanie odpalać nie tylko klasyki z przenośnych konsoli Nintendo, ale także z Atari, Dreamcasta i PlayStation One. Oprócz 1,4-calowego ekranu OLED znajdziemy tu także miejsce na 32-gigabajtową kartę SD, baterię o pojemności 1200 mAh, oraz złącze HDMI, dzięki któremu urządzenie podłączymy do telewizora. To drugie rozwiązanie będzie przydatne w momencie, gdy zapragniecie usłyszeć muzykę z gry, ponieważ sama konsolka nie posiada wbudowanego głośniczka.

3dgameboy2

Obudowa oraz przyciski zostały wykonane na drukarce 3D i każdy, kto posiada takie urządzenie, może wydrukować sobie własnego Gameboya NANO. Całość mierzy zaledwie 69 × 48 × 27 mm i jest jednym z najcieńszych urządzeń bazujących na Raspberry Pi Zero. Koszt wszystkich elementów konsolki to około 140 dolarów. Hauschild sprzedaje gotową wersję urządzenia za 250 dolarów.

Więcej zdjęć i informacji

 

Źródło, fot.: thingiverse

Podziel się ze znajomymi: