God of War 4 w oparciu o nordycką mitologię?

Czy są na sali jacyś właściciele konsoli PlayStation, którzy nie znają serii God of War? Tak myślałem. 🙂 Dzisiaj dla wszystkich zainteresowanych garstka niezwykle ciekawych informacji na temat czwartej odsłony przygód Kratosa, chociaż kto wie, czy na pewno jego.

Wiele wskazuje na to, że nowy GoW może garściami czerpać z mitologi nordyckiej. Jakiś czas temu, a dokładnie 4 kwietnia niejaki Shinobi602, użytkownik portalu Twitter, zamieścił wpis o treści.

…to the halls of Valhalla.

My boy.

#GodofWar4

Po tych doniesieniach serwis NerdLeaks jakiś cudem dokopał się do prywatnej części strony internetowej studia Sony Santa Monica, które de facto stworzyło poprzednie trzy części God of War. Znaleźli oni tam grafiki koncepcyjne artysty Finniana MacManusa.

[su_slider source=”media: 14060,14061,14062,14063,14064,14065″ limit=”100″ link=”lightbox” width=”800″ height=”500″ title=”no” autoplay=”0″]

Na grafikach zauważyć możecie postać o czerwonym ciele do złudzenia przypominającą Kratosa, tyle że z charakterystyczną dla ludów nordyckich brodą. Niestety strona NerdLeaks została bardzo szybko wyłączona, a ich konto w serwisie imgru zostało wyczyszczone. W internecie nic jednak nie ginie, więc jeśli chcecie obejrzeć wszystkie grafiki związane z tym wyciekiem, zapraszamy tutaj.

Sony jak dotąd ani nie zapowiedziało czwartej odsłony swojej kultowej serii przygód bogobójcy, ani nie skomentowało wycieku. Nam nie pozostaje nic innego jak tylko cierpliwie czekać na rozwój sytuacji.

 

Źródło, fot.: gamespot

Podziel się ze znajomymi: