GTA V: Freemode Events nie dla wszystkich – koniec epoki?

Rockstar na swoim blogu ogłosił udostępnienie nowego dodatku dla GTA Online, GTA V: Freemode Events, rozszerzającego grę o nowe tryby rozgrywek sieciowych.
20150912_gtav_freemode_events_001
Jak zapowiadają twórcy, korzystając z możliwości najnowszych platform, PC, PS4 i XBO, zabawa nie będzie przerywana żadnymi ekranami ładowania, menu ani lobby. Gracz ma się w pełni zanurzyć w dynamicznym, żywym świecie, pełnym graczy, przyjaciół i rywali, w którym kolejne wydarzenia czekać będą za każdym rogiem. Wystarczy dołączyć do zabawy lub rozpocząć je samemu, zapraszając znajomych.

W ręce graczy oddane zostaną cztery nowe tryby rozgrywki.
King of the Castle – wariacja na temat gier typu „tower defence”, gdzie będziemy musieli najpierw zdobyć tytułowy zamek dla siebie, a następnie bronić go przed przeciwnikami, wszelkimi dostępnymi środkami.
Hunt the Beast – tryb czerpiący pełnymi garściami z, ostatnio, coraz bardziej popularnego asymetrycznego team deatchmatchu, jak choćby niedawno pokazany Evolve. Tutaj jeden z graczy, na czas meczu, zyska nadnaturalne zdolności, będzie szybszy i silniejszy od przeciwników, reszta grupy, mniej lub bardziej, zespołowo ma za zadanie upolować bestię.
Hunting Pack – w którym mają rywalizować dwie grupy, jedna ma za zadanie osłaniać i dostarczyć pojazd do wybranego punktu na mapie, druga oczywiście ma do tego nie dopuścić. Żeby nie było tak łatwo, dostarczany pojazd wypełniony jest po dach materiałami wybuchowymi, które detonują, jeśli prędkość spadnie poniżej wyznaczonej wartości. Fani serii filmów „Speed” będą zachwyceni.
Cross the Line – dwie, bardzo mocno uzbrojone frakcje, stają naprzeciwko siebie, celem jest przedostanie się przez neutralne pole walki na terytorium wroga. Wygrywa drużyna, która dotrze tam w pełnym składzie jako pierwsza.

Dodatkowo, rozszerzenie zapewni kolejne chwile radości pomniejszymi konkurencjami, takimi jak wyczyny kaskaderskie w stylu, najdłuższa jazda na jednym kole, najdłuższy skok pojazdem lądowym czy największa liczba bliskich przejazdów, bez rozbicia swojego wozu.
Oprócz powyższych nowości, znalazło się też miejsce na poprawki ścieżki oraz efektów dźwiękowych, ulepszenia edytora oraz wiele innych usprawnień.

GTA V: Freemode Events – zwiastun dodatku

GTA V: Freemode Events będzie można pobrać na PC, PS4 i XBO już za parę dni, data premiery to 15 września 2015. Niestety, ale jednocześnie z tym dodatkiem, Rockstar przestaje rozwijać grę na starszych platformach, czyli PS3 oraz X360. Już w maju tego roku pojawiły się pewne informacje, świadczące o tym, że producent wyciska ostatnie poty z tych dwóch platform. We wpisie, który możecie przeczytać tutaj, Rockstar zapewnił, że robi, co może, aby jak najlepiej zoptymalizować grę, jednak może się okazać, że kolejnych rzeczy nie będzie się już dało dodać, gdyż zostaną wyczerpane możliwości techniczne oraz zasoby dostępne na tych konsolach. Jak widać nie zajęło to długo, gdyż wspomniany limit został osiągnięty. Deweloperzy, mając na względzie jak najlepsze wrażenia graczy z obcowania z ich produkcją, zadecydowali, iż nowe aktualizacje będą już dostępne tylko na nowszej generacji sprzętu. Jednocześnie zapewniono, że Rockstar nie zarzuca wsparcia dla żadnej platformy, więc aktualizacje poprawiające działanie gry dalej będą rozwijane i udostępniane na wszystkich pięciu środowiskach.

Źródło, fot.: Rockstar Games

Podziel się ze znajomymi: