Guild Wars 2 od teraz za darmo

Jeśli nie mieliście okazji pograć w Guild Wars 2 to mamy dla Was dobrą wiadomość – gra przechodzi na moduł Free 2 Play. Wersja ta jednak będzie ograniczona, ale znikną one po zakupie nowego dodatku, Heart of Thorns.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Osoby, które miały konto w Guild Wars 2 przed 28 sierpnia będą miały całą zawartość, którą miały wcześniej, natomiast nowi gracze będą mieli grę trochę bardziej ograniczoną. Zamiast pięciu slotów na postacie, dostępne będą tylko dwa. Zamiast pięciu miejsc w plecaku, dostępne będą tylko trzy. Ograniczony zostanie czat, (ograniczony czat globalny, czat drużynowy odblokowany po 30 poziomie, czat w lobby PvP po 20 poziomie, brak czatu mapowego), aspekty techniczne gry (brak dziennych bonusów, brak dostępu do banku gildii, brak możliwości wysyłania złota i przedmiotów do innych graczy) oraz dostępy do mapy (mapa startowa dostępna tylko do osiągnięcia 10 poziomu, LFG od 30, a 60 do przemieszczania się między światami). Pełną listę zmian znajdziecie na stronie Guild Wars 2.

Guild Wars 2 wcześniej dostępne było w formie Buy-to-Play i twórcy swoją decyzję argumentują tym, że nie chcą tworzyć gry buy-to-play, w której trzeba by było jeszcze zakupić dodatki.

Model Buy2Play był fantastyczny zarówno dla nas, jak i dla naszych fanów. Od premiery gry 3 lata temu udało nam się sprzedać ponad 5 milionów egzemplarzy i ponad 40 dodatkowych paczek z zawartością. Dodatki są trochę nie na miejscu w grach typu buy-to-play, ponieważ nowi gracze nie wiedzą co powinni kupić by grać ze swoimi znajomymi(…). Teraz, kiedy jesteśmy gotowi wydać nasze pierwsze duże rozszerzenie do Guild Wars 2, chcemy aby gra nadal była przyjazna dla nowych graczy, dlatego też zostajemy przy modelu b2p.”

GW2

Aby móc grać wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie i pobrać grę. Poza tym dowiedzieliśmy się, że premiera HoT będzie miała miejsce 23 października.

 

Źródło, fot.: GW2

 

Podziel się ze znajomymi: