Hideo Kojima rozpoczyna współpracę z Sony i tworzy nową grę!

To, że Hideo Kojima będzie rozchwytywany na rynku gier jak ciepłe bułeczki, było tak pewne, jak to, że w grudniu pogoda w Polsce będzie beznadziejna. Dlatego też informacja o tym, że Kojima zacznie współpracować z Sony, nie wywołała większego zaskoczenia. Nie ukrywam jednak, że jest to jedno z ważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni.

Hideo Kojima

Hideo Kojima to twórca serii Metal Gear. Jego najnowsza gra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain została jedną z najlepszych gier tego roku. Nie zmieniło to jednak stanowiska firmy Konami, która od 1986 roku związana była z Kojimą i zdecydowała się potraktować go jak niepotrzebną zabawkę, którą dzieci wyrzucają do kosza, kiedy już im się znudzi. Hideo usuwany był z materiałów promocyjnych (dość rzec, że na pudełku Metal Gear Solid V: The Phantom Pain usunięte zostały wszystkie wzmianki na jego temat), nie mógł także odebrać nagrody podczas gali The Game Awards. Prawa do serii Metal Gear pozostały w rękach Konami, jednak ciężko mieć jakiekolwiek nadzieje na dobrą grę, skoro od czasu poprzedniego Metal Gear Konami nie wydało ani jednej dobrej gry (wyjątek stanowi seria Pro Evolution Soccer).

Hideo Kojima wraz z wieloma swoimi dawnymi współpracownikami stworzy niezależne studio Kojima Productions, które ze wsparciem Sony stworzy nową grę. Nie znamy szczegółów na temat tej gry.

 

Źródło: PlayStation YT

Podziel się ze znajomymi: