HTC ONE M9 słabo się sprzedaje, a wyniki finansowe Koreańczyków idą ostro w dół

Nie tak dawno temu miała miejsc premiera nowego flagowego modelu firmy HTC, tj. ONE M9, który został dość dobrze przyjęty przez opinię publiczną jak i recenzentów. Jak jednak wskazują wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2015, rzeczywistość nie jest taka różowa.

Według oficjalnego raportu finansowego, wyniki za okres od stycznia do kwietnia spadły aż o 38,6% w porównaniu do roku ubiegłego. Specjaliści upatrują przyczyny tych zdarzeń w nadzwyczaj słabej sprzedaży właśnie topowego modelu Koreańczyków.

htx-one-m9

Anonimowy analityk branżowy, który pracuje dla firmy Yuanta Securities Investment Consulting Co., dobitnie pokazuje na „suchych” liczbach, gdzie leży przyczyna problemu. Otóż wystarczy spojrzeć na ostatni miesiąc sprzedażowy, czyli kwiecień i porównać ją z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zauważymy wtedy, iż przychody spadły z 719,24 milionów dolarów do 439,95 milionów, co oznacza aż 32,26% spadku.

Zapytacie więc, co do tego wszystkiego ma ONE M9. Ten sam pracownik Yuanta wskazuje na liczbę sprzedanych urządzenia z najwyższej półki, otóż flagowy smartphone na ten rok rozszedł się dotychczas w nakładzie 4,75 miliona sztuk. Możecie myśleć, że jest to dobry wynik, lecz porównując to z modelem zeszłorocznym M8, który to w tym samym okresie czasu sprzedał się w nakładzie aż 8 milionów sztuk, mamy tutaj spadek o 43.75%!

Nie bez znaczenia na tę sytuację mogły być plotki o przegrzewającym się procesorze Snapdragon 810, o czym możecie przeczytać w artykule „Przegrzewający się procesor w HTC One M9„. Mogło to negatywnie wpłynąć na zamówienia od dostawców w obawie, iż pogłoski te zostaną potwierdzone, a oni sami zostaną ze złogami magazynowymi. Dodatkowo, tę sytuację wydawał potwierdzać się Samsung, który zdecydował się na zastosowanie autorskiego chipu w swoim flagowym Galaxy S6 oraz S6 Edge.

Jaka będzie reakcja HTC – tego jeszcze nie wiadomo. Bardzo możliwe, że firma spróbuje podratować trochę swoją sytuację modelami z niższej półki, na to jednak musimy jeszcze poczekać.

 

Źródło, fot.: Phone Arenafamouslogos

Podziel się ze znajomymi: