Huawei bez telefonów z Windows Phone

Firma Huawei zajmująca się, między innymi, produkcją smartphone’ów, głównie z androidem, miała również w swojej ofercie kilka modeli z Windows Phone na pokładzie. Po premierze ostatniej słuchamki z WP w 2013 roku, Chińczycy nie wypuścili już ani jednego takiego modelu.

Huawei-Wp

Jak możemy się domyślać, przyczyna była jasna, otóż słuchawki z okienkami nie przynosiły spodziewanych zysków, więc producent postanowił skupić się na urządzeniach z zielonym robocikiem  oraz autorską nakładką – Emotion UI.
W tej sprawie, coś więcej do powiedzenia ma również Shao Yang (szefostwo działu marketingu), otóż jego zdaniem, głównym problemem telefonów z Windowsem jest jego „zamknięte środowisko”. Chodzi o to, że wszystkie urządzenia oparte na tym systemie są praktycznie takie same i nie mogą się zbytnio wyróżnić z tłumu. Chińska firma natomiast, chwali sobie bardzo rozwiązanie od Google, a to głównie za sprawą otwartości platformy. Główne zalety to fakt, że każdy producent może ingerować w “ekosystem” tworzonego produktu i przez to dodawać do niego unikalne funkcje czy stworzyć zupełnie inny, wyróżniający go na tle konkurencji interfejs.

Można powiedzieć, że Microsoft sam sobie zgotował taki los, gdyż zarówno przed, jak i po wykupie Nokii, rynkiem WP rządzi seria Lumia. Trend taki może być spowodowany faktem, że użytkownicy większym zaufaniem darzą kogoś, kto nie tylko sprzedaje smartfony, ale również rozwija ich oprogramowanie w tym samym czasie. Sytuacja ta bardzo utrudnia gigantowi z Redmond pozyskanie nowych producentów.

Telefony to nie wszystko. Chińczycy, prawdopodobnie na targach MWC 2015, zaprezentują tablet z Windows 10 na pokładzie.

 

Źródło, fot.: techradar.com

Podziel się ze znajomymi: