Hydro Series™ H5 SF – niskoprofilowe kompaktowe chłodzenie wodne od Corsair

corsair-HG5-SF_02Corsair od dłuższego czasu przoduje na rynku kompaktowych chłodzeń wodnych typu All-in-One i sukcesywnie rozszerza swoją ofertę o nowe modele.  Ostatnio do sprzedaży wprowadzano produkt stworzony z myślą o małych, kompaktowych, ale i potrzebnych komputerach, zbudowanych w oparciu o płyty główne miniITX.

Hydro Series H5 SF składa się z pompy oraz miedzianego bloku połączonego w jeden integralny moduł oraz chłodnicy o wymiarach 167 x 57 x 40 mm wykonanej z aluminium, owiewanej przez turbinowy wentylator. Co ciekawe producent zapewnia, że jest on w stanie nie tylko schłodzić ciecz krążącą w układzie, ale też zapewnić odpowiedni przepływ powietrza w obrębie komponentów samej płyty głównej. Charakteryzuje się on zakresem obrotowym w przedziale 1000–1800 RPM i jest w stanie wygenerować przepływ powietrza na poziomie od 12 do 24 CFM. Hałas, jaki jest generowany przez wentylator, waha się w zakresie 36–42 dB(A). Do połączenia chłodnicy wraz z bloko-pompką wykorzystano węże znane już z istniejących modeli, takich jak Hydro H80 czy H100i.

corsair-HG5-SF_04Cały zestaw jest niezwykle kompaktowy, gdyż przy całej swojej zdolności odprowadzania ciepła, mierzy tylko 84 mm wysokości. Sprawia to, że jest on w pełni kompatybilny z takimi obudowami, jak Corsair Obsidian Series 250D, Carbide Series Air 240 oraz Graphite Series 380T, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować go również w obudowach innych producentów. Należy jednak upewnić się, że są one odpowiednio szerokie i długie. AIO jest kompatybilne z szeroką gamą podstawek i procesorów, Intel LGA115x oraz LGA1366 oraz AMD AM2(+), AM3(+), FM1, FM2.

Chłodzenie Corsair Hydro H5 SF, jest już dostępne w sprzedaży u europejskich dystrybutorów w cenie 80 euro, Amerykanie udzielają na swój produkt pięcioletniej gwarancji.

 

Źródło, fot.: Corsair

Podziel się ze znajomymi: