Kingston ujawnia tanią linię dysków SSD – SSDNow UV300

Dyski SSD stają się coraz tańsze, a co za tym idzie, wzrasta ich współczynnik opłacalności, czyli tak zwany przelicznik cena/pojemność. Nie ulega także żadnej dyskusji fakt, że nawet najtańsze konstrukcje są kilkukrotnie szybsze od standardowych dysków talerzowych. Dlatego też coraz więcej użytkowników posiadających bardzo wydajne i przy tym drogie produkty, szuka opcji tańszych o większej pojemności, żeby stworzyć z nich magazyn danych, zastępując całkowicie mechaniczne HDD.

Ciekawą propozycją może okazać się nadchodząca linia nowych SSD od firmy Kingston – SSDNow UV300. Zostały one stworzone w oparciu o tanie kości TLC NAND, którymi zawiaduje kontroler Phison S10. Nowy produkt dostępny będzie w trzech pojemnościach – 120 GB, 240 GB oraz 480 GB, dla których współczynnik TBW (Total Bytes Written – całkowita liczba zapisanych terabajtów) wynosi kolejno 64 TB, 128 TB i 256 TB. Wydajność kreuje się na poziomie 550 MB/s dla zapisu sekwencyjnego oraz 510 MB/s dla sekwencyjnego odczytu, co ciekawe najpojemniejszy model posiadaj najsłabszy współczynnik operacji wejść/wyjść wynoszący 75 000 IOPS, podczas gdy dwie mniej pojemne wersje mogę się pochwalić wynikiem 85,000 IOPS.

Nowa seria jest również w pełni kompatybilna z ultrabookami, gdyż grubość dysku to zaledwie 5 mm. W zestawie producent dołącza także adaptery, które zwiększają jego grubość do 7 lub 9 mm.

Producent niestety nie pochwalił się jeszcze ceną, aczkolwiek sądząc po specyfikacji, będą to konstrukcje budżetowe.

 

Źródło, foto: techpowerup.com

Podziel się ze znajomymi: