Kup kota w worku, czyli Humble Monthly – abonament na gry PC

Popularny sklep growy Humble właśnie wystartował z nową inicjatywą. Po cotygodniowych paczkach, w których za dowolną kwotę dostajemy określoną liczbę gier, książek czy filmów, a także po otworzeniu własnego sklepu, serwis zdecydował się na kolejny krok do przodu – na stworzenie abonamentu.

Abonament zwie się Humble Monthly, a zasady są proste i zrozumiałe. Za zapłacenie co najmniej 12 dolarów zapiszemy się do abonamentu, w ramach którego dostaniemy kilka gier. Gry dostawać będziemy w pierwszy piątek każdego miesiąca, a pierwsza tura rozpocznie się 5 listopada. Problem polega na tym, że nie mamy pojęcia, o jakie gry może chodzić. Wprawdzie obecnie na konta tych, którzy opłacą abonament, trafi Legend of Grimrock 2, ale wydaje się to być zbyt małą zachętą, by decydować się na wydanie tak dużej kwoty. Być może jednak warto, bo przecież Humble już niejednokrotnie zaskakiwało nas swoimi propozycjami. Dodatkowo, 5% kwoty uzyskanej z abonamentów pójdzie na konto fundacji charytatywnych.

Usługi abonamentowe zyskują coraz większą popularność. Oprócz tej właśnie omawianej na rynku obecne są też chociażby PlayStation Plus, Xbox Live czy EA Access. Problem polega na tym, że pierwsze dwie opłacane są przez wielu głównie z tego powodu, że są one wymagane do gry przez sieć na konsolach obecnej generacji, a z kolei w przypadku EA Access chodzi głównie o gry z tej wyższej półki. Dodatkowo, każda z tych usług oferuje szereg zniżek, a abonament od Electronic Arts daje również dostęp do przedpremierowego sprawdzenia gier. Czy w przypadku tak ciekawych ofert Humble ma czego szukać? Przekonamy się już w listopadzie, kiedy to do puli trafią pierwsze produkcje! Jesteście tym zainteresowani? Piszcie!

 

Źródło, fot.: HumbleBundle

Podziel się ze znajomymi: