LG w ofensywie, czyli zapowiedź modelu V10

LG właśnie zapowiedziało uruchomienie nowej serii telefonów i teraz oprócz popularnej serii G, na rynku znajdą się również telefony z literą „V” w nazwie. Pierwszym smartfonem tejże linii będzie LG V10, który według zapewnień będzie nam miał do zaoferowania naprawdę sporo.LG V10

Poza wyjątkową, niebanalną stylistyką, która na pewno przypadnie do gustu wielu osobom, V10 pochwalić się może również nietuzinkową specyfikacją techniczną. Użyty procesor to Snapdragon 808 współdziałający z aż 4 GB pamięci RAM typu LPDDR3. Obraz będzie wyświetlany na matrycy IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i ogromnej przekątnej 5.7″ (zagęszczenie na poziomie 513 ppi). Co ciekawe, nad głównym wyświetlaczem umieszczony został dodatkowy, o przekątnej 2.1″ i rozdzielczości 160 x 1040 pikseli. Ma on być zawsze aktywny, nawet gdy główny ekran jest wyłączony. Takie rozwiązanie ma umożliwić szybki podgląd i dostęp do najważniejszych powiadomień i informacji.

To nie koniec niespodzianek. LG postanowiło wyjść na przeciw oczekiwaniom fanów robienia selfie i zastosowało podwójny aparat, o matrycy 5 MP z przodu telefonu. który ma poprawić jakość wykonywanych zdjęć. Główny aparat to zaawansowany układ z 16 MP matrycą, umożliwiającą nagrywanie filmów w jakości 4K. Zmiany dotknęły również oprogramowania aplikacji aparatu.
Świetną wiadomością jest fakt, że baterię o pojemności 3000 mAh będzie można wyciągać, co w dzisiejszych czasach i topowych modelach jest naprawdę rzadkością. Nie zabrakło również slotu na kartę microSD, której maksymalna pojemność może wynosić podobno 2 TB.
LG V10 1

Obudowa stworzona została z nierdzewnej stali i tajemniczego materiału użytego na tyle telefonu. Ma się to przekładać na bardzo wysoką odporność na upadki. Z tyłu znajdziemy przycisk odblokowywania, będący jednocześnie czytnikiem linii papilarnych.

Specyfikacja i kilka interesujących funkcjonalności sprawiają, że LG V10 z pewnością będzie jednym z najciekawszych „debiutantów” na rynku. Czy znajdzie uznanie w oczach klientów? Wiele zależy od dostępności i ceny. W tym miesiącu telefon ten trafi do sprzedaży w Korei, niestety w Europie trochę dłużej przyjdzie nam poczekać na premierę nowości od LG.

 

Źródło, fot.: Androidcentral

Podziel się ze znajomymi: