Lumia 640 jako bardzo interesujący budżetowiec od Microsoftu

Microsoft po wykupieniu marki Lumia bardzo dobrze radzi sobie w tak zwanym budżetowym segmencie cenowym, jeśli chodzi o smartfony. Prawdopodobnie niedługo doczekamy się kolejnego modelu wpisującego się w tę kategorię.

Z brazylijskich źródeł doszły do nas informacje, jakoby gigant z Redmond miał wprowadzić wkrótce model Lumia 640 (dokładne oznaczenie – RM-1109). Dzięki Narodowej Agencji Telekomunikacji z kraju z Południowej Ameryki poznaliśmy nie tylko nazwę telefonu, ale także znaczną cześć jego specyfikacji.

Lumia 640 zaoferuje nam, między innymi procesor Qualcomm Snapdragon 400 z 1 GB pamięci RAM oraz 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 px. Co do technologi związanych z łącznością, producent da nam do dyspozycji moduł LTE, NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi oraz dwa wejścia na karty SIM. Urządzenie zasilać będzie bateria o pojemności 2500 mAh, a całość pracować ma pod kontrolą systemu Windows 8.1. Dla miłośników fotografii nie bez znaczenia jest fakt, że słuchawka posiadać ma aparat o rozdzielczości 8,7 Mpix z technologią PureView.

Co do oficjalnej prezentacji Lumii 640 to istnieje bardo duże prawdopodobieństwo, iż ujrzymy ją na tegorocznych targach MWC.

 

Źródło, fot.: Phone Arena

Podziel się ze znajomymi: