Lumia 940 oraz 940 XL w planach Microsoftu

Jak powszechnie wiadomo, nowym właścicielem marki telefonów Nokia jest Microsoft, lecz po jej przejęciu firma skupiła się raczej na urządzeniach ze średniej i niskiej półki cenowej, co doprowadziło nawet do spekulacji, iż mogą oni zrezygnować z high end’owych modeli.

lumi-940-concept

Po długim oczekiwaniu, fani marki chyba jednak doczekają się nowych flagowych urządzeń z Windows Phone. Dzięki informacjom uzyskanym przez portal NokiaPowerUser (rzekomo wiarygodnym), dowiedzieliśmy się, że światło dzienne mają ujrzeć dwa modele z górnej półki, a dokładniej Lumia 940 oraz 940 XL.

Zgodnie z przeciekiem, 940’tka ma być wyposażona w ekran o przekątnej 5,2 cala, natomiast jej większy odpowiednik, czyli model XL posiadać będzie wyświetlacz 5,7 cala, oba o rozdzielczości 2560 x 1440 px. Nowe Lumie zdecydowanie powinny przypaść do gustu amatorom mobilnej fotografii, ponieważ na tyle urządzenia zawitać ma aparat o rozdzielczości 24-25 megapikseli, natomiast z przodu będzie to 5 lub 8 megapikseli. Całością zarządzać będzie procesor Qualcomm Snapdragon 810. Z ciekawszych cech dodatkowych, wymienione zostały między innymi wbudowana obsługa rysika, skaner siatkówki oka czy „interakcje 3D”.

lumi-940-concept1

Na razie nie wiemy, kiedy telefon miałby zadebiutować na rynku, lecz mowa jest o końcówce drugiego kwartału bieżącego roku.

 

Źródło, fot.: NokiaPowerUser, Neowin, TEVIBER, VIDO

Podziel się ze znajomymi: