Microsoft Band zawita do Europy już w kwietniu

Microsoft już w tamtym roku zaprezentował i wprowadził do sprzedaży swoją inteligentną opaskę. Niestety do tej pory była ona dostępna tylko w Stanach, lecz jak widać firma „zwietrzyła” również interes w Europie i wprowadza, na razie można by rzec, na próbę swój produkt do sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

microsoft-bank-1

Przybliżmy pokrótce specyfikację Smart Banda. Została ona wyposażona w procesor ARM Cortex M4 MCU, dotykowy ekran TFT 11 x 33 mm o rozdzielczości 320 x 106 px, 64 MB pamięci wbudowanej na dane oraz dwie baterie, mające zapewnić działanie do 48 godzin. Łączność zapewnią tutaj Bluetooth oraz GPS. Opaska posiada również dwa fizyczne przyciski – czujnika światła, tętna i temperatury ludzkiej skóry oraz mikrofon, a kompatybilna jest z urządzeniami z systemem Android, iOS oraz Windows Phone.
Gigant z Redmond poinformował, że w połowie kwietnia opaska pojawi się, w takich sklepach jak Amazon, Curry`s PC World, Dixons Travel, Harrods oraz O2 w cenie detalicznej wynoszącej 169,99 funtów.

Wiadomość na temat ekspansji Microsoftu na pewno ucieszy wiele osób, którzy są zainteresowani tym urządzeniem, które zostało naprawdę dobrze przyjęte w Stanach Zjednoczonych. Sugeruje to również, że gigant czuje się dość pewniej na polu produktów wearable, to z kolei może przenieść korzyści nam klientom, gdyż jak wiadomo, im większa konkurencja tym lepsze ceny.

 

Źródło: neowin.net,
Fot.: neowin.netdri1.img.digitalrivercontent.net

Podziel się ze znajomymi: