Microsoft Surface Studio – gigant z Redmond próbuje swoich sił w AIO

Microsoft podczas swojego wczorajszego wydarzenia zaprezentował kilka nowości, głównie były to jednak informacje o odświeżonych produktach. Jedno urządzenie natomiast zabłysnęło – Microsoft Surface Studio. Jest to pierwszy taki sprzęt od Microsoftu i zapowiada się ciekawie.

Sufrace Studio to komputer typu all-in-one (AIO) którego sama nazwa wskazuje, że należy do rodziny produktów Surface, czyli dopieszczonych urządzeń prosto od Microsoftu.
surface-studio-2
Urządzenie wyposażono w 28-calowy dotykowy ekran PixelSense o rozdzielczości 4500 × 3000, czyli więcej niż 4K. Dzięki tak wysokiej rozdzielczości oraz 10-bitowej głębi kolorów każdy z 13,5 mln pikseli jest idealnie ostry oraz intensywny kolorystycznie.
surface-007
Ekran ten umieszczony jest na charakterystycznym dla serii Surface elemencie, czyli zawiasie Zero Gravity, który pozwala szybkim ruchem zmienić pozycję ekranu z pozycji zwykłego monitora na pozycję nazwaną Studio czy inne, dowolne ustawienie.
surface-studio-4
Sercem Surface’a Studio jest, zależnie od wersji, 4-rdzeniowy procesor Intel Skylake i5 bądź i7. Obecnie dostępne są trzy wersje: 8, 16 lub 23 GB pamięci RAM. Za grafikę odpowiada układ Nvidia GTX 965M (w modelach z 8 i 16 GB RAM) lub GTX 980M (32 GB RAM). Do wyboru jest 1 lub 2 TB pamięci wewnętrznej.
surface-studio-5

Microsoft przemyślał również akcesoria; w zestawie otrzymujemy Surface Pen (oraz klawiaturę i mysz), lecz do zakupu jest również dostępne Surface Dial, czyli całkiem nowy sposób interakcji z komputerem.
surface-dial
Dodatkowo Studio posiada kamerkę 1080p do video rozmów, kamerę Windows Hello do logowania się, układ mikrofonów pozwalający na bezproblemowe rozmowy oraz przywołanie Cortany, kiedy nie jesteśmy blisko komputera, i wbudowany odbiornik dla padów do Xboxa.

Dostępność i ceny Microsoft Surface Studio nie są jeszcze znane w Polsce. W USA najtańsza wersja i5 + 8 GB RAM kosztuje obecnie 2999 dolarów, środkowa i7 + 16 GB RAM + GTX 965M 3499 dol., a najlepsza i7 + 32 GB RAM + GTX 980M 4199 dol.
Źródło, fot.: Microsoft

Podziel się ze znajomymi: