Możliwość pracy na podzielonym ekranie z nowym Androidem N

Za sprawą akcji Ask Me Anything organizowanej na łamach portalu Reddit dowiedzieliśmy się bardzo ciekawej rzeczy odnośnie nowej funkcjonalności mającej się pojawić z nowym Androidem N, czyli następcą obecnej wersji 6.0.

pixel-c-screen-device

Andrew Bowers, jeden z detektorów Google, dał jasno do zrozumienia, że prace nad kolejną wersją Androida są w toku (podobno te nigdy nie ustają), a nowy system ma przynieść bardzo dużo zmian. Jedną z najważniejszych ma być możliwość pracy z dwiema aplikacjami jednocześnie na podzielonym ekranie. Wydawać by się mogło, że to nic nadzwyczajnego, aczkolwiek w tym momencie tylko bardzo wąskie grono urządzeń kilku producentów wspiera podobną funkcjonalność i jest to raczej tylko dodatek. Android N ma natomiast wprowadzić obsługę takowej funkcji z poziomu samego systemu.

Na koniec słowa Bowersa, potwierdzające prace nad funkcją:

Oczywiście w tym momencie pracujemy nad wieloma funkcjami dla „N”. Nie chcemy ujawniać od razu wszystkiego i psuć niespodzianki wszystkim tym, którzy czekają na Androida N, lecz możemy potwierdzić, że funkcja split screen jest rozwijana!

 

Źródło, fot.: phonearena

Podziel się ze znajomymi: