[MWC] SanDisk Extreme PRO – prawdopodobnie najszybsza karta pamięci na świecie

 

microSD-extreme-pro-UHS-II-hero

Trwają targi MVC w Barcelonie, gdzie SanDisk zaprezentował światu, jak sam twierdzi, najszybszą kartę pamięci na świecie.

SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-II jest produktem, który powstał z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy mają zamiar np. nagrywać wideo w 4K, gdzie oferowana przez kartę wydatność może okazać się zbawienna. Extreme PRO zaoferuje swoim posiadaczom transfery na poziomie 275 MB/s dla odczytu oraz 100 MB/s dla zapisu. Produkt oferowany będzie w dwóch wariantach pojemnościowych, a mianowicie 64 GB i 128 GB.ExtremePRO_microSDXC_Black_UHS-II_U3_128GB

Co ciekawe nowa karta SanDisk posiada szereg interesujących zabezpieczeń takich jak odporność na wodę, kurz czy też wstrząsy, a zakres temperaturowy jej pracy waha się w przedziale od od -25 do 85 stopni Celsjusza.

Zainteresowani będą mogli zakupić SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-II mniej więcej w drugim kwartale bieżącego roku w cenie 180 dolarów za wersję 64 GB oraz 300 dolarów za 128 GB. Do zakupu potencjalny klient otrzyma gratis czytnik kart pod USB 3.0.

 

Źródło, fot.: sandisk

Podziel się ze znajomymi: