Nowe Google Glass zostaną zaprojektowane od zera

Google postanowiło zamknąć projekt “Google Glass”, który nie jest już dłużej rozwijany w laboratorium Gooogle X, a same okulary zostały wycofane ze sprzedaży. Czy to oznacza koniec tego produktu wearable od firmy z Mountain View?

google-glassOtóż nie, korporacja postanowiła przenieść projekt do osobnego działu, który pracę koordynować będzie Tony Fadell znany z firmy Nest. Dzięki takiemu posunięciu, wyszukiwarkowy gigant ma zamiar stworzyć swoje inteligentne okulary zupełnie od zera, wyciągając jednak wnioski z błędów, jakie popełnił w poprzedniej konstrukcji.

The New York Times donośni, iż nowy sprzęt nie będzie miał zupełnie nic wspólnego ze starszą wersją. Google nie zdecyduje się również na publiczne testy wersji beta, jak miało to miejsce poprzednio. Ci, którzy liczyli na nowy projekt Explorer mogą poczuć się zawiedzeni. Fadell zapowiada, że okulary ujrzą światło dzienne dopiero wtedy, gdy zostaną dopracowane do perfekcji, a do tego czasu możemy nie usłyszeć o nich za wiele.

google-glass-1Wcześniej korporacja Google przyznała, że Glass nie spełniły pokładanych w nich nadziei, a wiele osób spekulowało wtedy, iż projekt zostanie porzucany całkowicie. Fakt ten był również spowodowany tym, że urządzenie było bardzo ciężko dostępne i niezwykle drogie.

Kiedy możemy się spodziewać prezentacji nowego gadżetu nie wiadomo, lecz jeśli weźmiemy od uwagę fakt, że będą one faktycznie zaprojektowane od zero możemy na nią trochę poczekać.

 

Źródło, fot.: Ubergizmo

 

Podziel się ze znajomymi: