Odpowiedzi na najczęstsze pytania o Samsunga S6

Do premiery nowego Galaxy S6 coraz bliżej i coraz więcej portali otrzymuje je do testów czy opisania swoich pierwszych wrażeń. Android Central spędził z urządzeniem 2 dni i postarał się sprawdzić najważniejsze dla internautów rzeczy.

Kiedy zagraniczny portal otrzymał swojego Samsunga Galaxy S6 do testów, postanowił zapytać odwiedzających o to, czego najbardziej chcą się dowiedzieć o nowym smartfonie. Jak mogliśmy się spodziewać, forum witryny zostało wręcz zalane pytaniami. Odpowiedzi na najczęstsze i najciekawsze z nich znajdziecie poniżej.

1Jak dobrze działa skaner odcisków palców?
Zmiana sposobu skanowania palca to naprawdę dobre posunięcie ze strony Samsunga, dotknięcie zamiast przesunięcia jest szybsze i bardziej intuicyjne od poprzedniego mechanizmu. Sama skuteczność skanera jest bardziej niż zadowalająca i zdecydowanie lepsza od tej znanej z Galaxy S5 czy Note 4. Można zeskanować maksymalnie cztery palce.

Czy na tyle telefonu zostaje dużo śladów palców?
Niestety tak. Kolor telefonu nie ma na to wpływu, bo każdy model pokryty jest z tyłu tym samym szkłem, jednak jeśli nie przeszkadza Ci parę „palców” na obudowie to nie powinno być to wielką przeszkodą.

Samsung Galaxy S6 czy Galaxy S6 Edge?
Oba telefony są niemal identyczne, na pierwszy rzut oka jedyną różnicą jest oczywiście zakrzywiony ekran modelu Edge. A ten w rzeczywistości ma dość mało praktycznych zastosowań. Szybkie wybieranie kontaktów czy zegar nocny, wraz z paroma funkcjami otrzymujemy niestety również parę wad, podczas oglądania filmów na zagięciach ekranu łatwo zauważymy zniekształcenia i różnicę w oddawaniu kolorów, a podczas używania klawiatury, dość często zdarza się, że najdalsze części klawiatury zachodzą na zagięcia, co utrudnia komfortowy użytek.
Ciężko powiedzieć, który z modeli jest lepszy, oba są warte uwagi. Nawet mimo wyższej ceny, warto wybrać Edge ze względu na funkcje, których w podstawowym S6 po prostu nie znajdziemy. Jednak z pewnością wiele osób zadowolonych będzie ze zwykłego S6, nie muszą się one martwić zakrzywionym ekranem czy trudnościami związanymi z użytą większą ilością szkła.

Samsungi S6Czy ekran traci na jakości będąc na zewnątrz?
Samsungowi udało się zmieścić ekran znany z  Note 4 i jego rozdzielczość w mniejszym ekranie Galaxy S6, wyświetlacz zachował też wszystkie swoje zalety. Świetne kąty widzenia, kolory i jasność, wszystko to znajdziemy w nowym Super AMOLED. Podczas testów używałem automatycznego dostosowywania jasności ekranu do otoczenia, poradził sobie świetnie, w pełnym słońcu jasność automatycznie ustawiła się na maksymalny poziom.

Czy smartfon działa płynnie? 
Podczas kilku dni używania S6 doświadczyłem tylko kilku zacięć aplikacji i spowolnień w ładowaniu naprawdę wymagających stron internetowych, oprócz tego wydaje się, że urządzenie działa naprawdę nieźle. Myślę, że nic nie możemy zarzucić działaniu procesora, prędzej jest to wina oprogramowania.

Czy oprogramowanie w porównaniu do S5 i Note 4 zostało mocno zmienione?
Nie brakowało plotek, że nowe oprogramowanie zostało dramatycznie zmienione, niemal napisane od nowa. Tymczasem TouchWiz w S6 to nadal TouchWiz, z pewnością trochę się zmieniło ale zmiany te nie wyrwą Cię z fotela. Nadal są tu pre-instalowane aplikacje a kolory i animacje przypominają poprzednie generacje samsungowego oprogramowania. To czy jest to plusem czy minusem zależy tylko od nas samych.
Jest jednak też parę znaczących różnic. Ulepszenia w wyglądzie menu ustawień czy odnowiony design systemowych aplikacji – to znajdziemy w nowym TouchWizie.

Więcej odpowiedzi zajdziecie tutaj.

 

Źródło: androidcentral,
Fot. samsung

Podziel się ze znajomymi: