Oppo F1 Plus – duży smartfon dla fotografa

oppo-f1-plus

Po zaprezentowaniu swojego pierwszego smartfona z serii F, firma Oppo zapowiedziała własnie jego większy odpowiednik w postaci telefonu Oppo F1 Plus.

Seria F dedykowana ma być przed wszystkim miłośnikom mobilnej fotografii, a jej pierwszym przedstawicielem został model F1. Chińczycy ku dużemu zaskoczeniu postanowili niemal natychmiast wydać większego brata tego urządzenia. Zapowiedź miała miejsce na konferencji w Mumbai, gdzie oficjalną primerę miał model F1, który to właśnie wchodzi do sklepów. Głównymi różnicami pomiędzy tymi dwoma smartfonami jest ekran, którego rozmiar zwiększył się do do 5.5 cala względem 5 cali oraz powiększona ilość pamięci RAM – tej mamy mieć do dyspozycji 4 GB zamiast 3. Co także ciekawe, F1 Plus ma robić jeszcze lepsze fotografie przednią kamerą, mimo iż mniejszy F1 już jest reklamowany jako jeden z najlepszych telefonów do selfie.

oppo-f1-5

Pozostała specyfikacja Oppo F1 Plus pozostanie prawdopodobnie bez zmian, tak więc sercem urządzenia zostanie 8-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 616, z tyłu swoje miejsce będzie mieć kamera 13 MP. Bez zmian powinny zostać technologie związane z łącznością, czyli LTE, Bluetooth 4.0 itd. Zachowana będzie również obsługa Dual-SIM. Rewolucji nie należy się spodziewać także w wyglądzie urządzenia.

Nowy model powinien trafić do sprzedaży w okolicach kwietnia w cenie wynoszącej około 395 dolarów, co jest bardzo dużym skokiem w porównaniu z 235 dolarami, jakie przyjdzie nam zapłacić za „zwykły” model F1.

 

Źródło, fot.: gsmarena

Podziel się ze znajomymi: