Opublikowano pierwszy zwiastun i datę premiery Call of Duty: WWII

Niedawna informacja o potwierdzeniu istnienia Call of Duty: WWII spowodowała duży entuzjazm wśród fanów serii, którzy wychowali się na pierwszych odsłonach cyklu. Dziś Activision wypuściło do sieci pierwszy zwiastun prezentujący nową produkcję studia Sledgehammer Games.

Akcja gry osadzona zostanie na froncie zachodniej Europy, gdzie wcielimy się w amerykańskiego żołnierza Ronalda „Reda” Danielsa. Zwiastun ukazuje takie momenty historyczne jak operacja D-Day i oblężenie Berlina. Główna historia zostanie ukazana z lat 1944–1945, jednak pojawią się również misje z lat 1940–1943 (a gdzie 1939?!). Fabuła ma skupiać się na historii oddziału i pokazywać historię z punktu ich punktu widzenia, przede wszystkim relacje między żołnierzami. Twórcy opowiadają o historii w ten sposób:

Opowieść ta bazuje na jednym z najważniejszych momentów w ludzkiej historii i naszym obowiązkiem jest uhonorowanie, i uszanowanie tego globalnego poświęcenia, aby upamiętnić tych mężczyzn i kobiety, którzy walczyli o wolność na wszystkich frontach na świecie.

Multiplayer zostanie zapowiedziany na targach E3, które odbędą się w dniach 13–15 czerwca. No i najważniejsze – premiera gry odbędzie się 3 listopada na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach osobistych. Ci, którzy złożą zamówienia przedpremierowe, dostaną dostęp do zamkniętej przedpremierowej bety.

Jesteście zainteresowani grą? Czy kierunek, który obrała seria, was zadowala? A może uważacie, że twórcy Call of Duty: Advanced Warfare nie spełnią pokładanych w nich oczekiwań? Dajcie znać w komentarzach!

 

 

Źródło, fot.: Call of Duty

Podziel się ze znajomymi: