Phanteks Enthoo Mini XL Dual System – nowa obudowa na dwa systemy zaprezentowana

phanteks-enthoo-mini-xl-2

Jeden komputer to dla Was za mało? A może potrzebujecie posiadać dwie oddzielne jednostki do zupełnie różnych zadań? Zatem wielce prawdopodobne, że firma Phanteks ma coś dla Was.

Obudowa taka to, jak się okazuje, nie fanaberia producenta, a odpowiedź na zgłaszaną przez użytkowników potrzebę posiadania obudowy PC zdolnej pomieścić dwa w pełni funkcjonalne systemy. Odpowiedzią na te prośby ma być propozycja, która nosi nazwę Enthoo Mini XL. Jest to konstrukcja w zupełnie nowym standardzie super micro ATX, wyposażona w specjalny spliter do zasilacza, który umożliwia zasilenie obu systemów z jednej jednostki oraz preinstalowany moduł, pozwalający zamontować w jej wnętrzu dwie niezależne platformy, np. maszynę do grania oraz drugą, do streamowania rozgrywki.

Enthoo Mini XL Dual System charakteryzuje się wymiarami 260 × 550 × 480 mm i waży 13,8 kg, dostępna jest jak na razie jedynie w czarnym kolorze. Producent zadbał o odpowiednio zaaranżowane wnętrze, w którym zasilacz oraz dyski schowane są za specjalną zasłoną. Na tyle znajdziemy dwa wycięcia na porty I/O dla płyt głównych mATX oraz mini ITX. Znalazło się także miejsce dla sześciu dysków 3,5″ lub osiem 2,5″ oraz na trzy napędy 5,25-calowe. Na karty graficzne dostępne mamy 289 mm z założoną klatką na dyski lub aż 410 mm po jej zdemontowaniu, co się tyczy zaś chłodzenia procesora, to te elementy mogą mieć wysokość nawet do 215 mm. W zestawie z obudową dołączone są trzy wentylatory, dwa 140-milimetrowe na froncie oraz jeden 120-milimetrowy, wyciągający ciepłe powietrze z tyłu. Bardzo ciekawe jest to, że odpowiednio aranżując wnętrze, możemy zainstalować aż 13 wentylatorów. Dodatkowo Mini XL wyposażona została w całą baterię filtrów przeciwkurzowych. Phanteks nie zapomniał o estetach i zwolennikach moddingu – tym na pewno przypadnie do gustu dołączone oświetlenie LED z 10 kolorami podświetlenia do wyboru.

Phanteks Enthoo Mini XL trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie około 209,9 euro.

 

Źródło, fot.: techpowerup

Podziel się ze znajomymi: