Płyty główne Asusa i ASRocka gotowe na Intele piątej generacji

Czołowi producenci płyt głównych, jakimi niewątpliwie są Asus i ASRock, starają się o zadowolenie swoich klientów, jak tylko mogą. Dzisiaj, jakby na potwierdzenie tych słów, opublikowano ciekawe informacje.

Po wielu doniesieniach i przeciekach związanych z procesorami Intel Broadwell-K, chyba mało kto miał nadzieję na ich rychłe pojawienie się w sklepach. Pisaliśmy nawet o sporych problemach Intela związanych z produkcją i aspektami technologicznymi nowych modeli, ale w ostatnim czasie sytuacja się zmieniła i można sądzić, że mimo wszystko Broadwelle ujrzymy.

asrock wsparcie broadwell

Wskazują na to jasno komunikaty wspomnianych na początku dwóch firm – te przekazały, że płyty główne oparte na chipsetach H97 i Z97 dostaną odpowiednie aktualizacje i wsparcie, pozwalające na obsługę procesorów Intela piątej generacji. To zmusza nas do zmiany nastawienia i zamiast zastanawiać się, czy w ogóle te procesory zobaczymy, to należy zadać sobie pytanie – kiedy to nastąpi? Jaki będzie wzrost wydajności w stosunku do obecnych układów? Czy relacja możliwości do ceny będzie satysfakcjonowała przeciętnego użytkownika? Mamy nadzieję, że odpowiedzi na te i inne zapytania poznamy już niedługo – wszak okres na przełomie lata i jesieni to przewidywany czas premiery szóstej generacji, czyli Intel Skylake.

 

Źródło: Techpowerup,
Fot. Asus

Podziel się ze znajomymi: