Potężna specyfikacja Galaxy Note 6

edge-tn16

Mimo że od premiery Samsunga Galaxy Note 5 minęło już ponad pół roku, to urządzenie niestety nie zawitało na europejski rynek i nic na to nie wskazuje, żeby miało to kiedykolwiek ulec zmianie. Niemniej jednak mamy nadzieję, że sytuacja taka nie będzie mieć miejsca w przypadku jego następcy, którego to rzekoma specyfikacja wyciekła do sieci.

Note-6-rumored-specs

Przeciek dotarł do nas z Azji, i jak sam tytuł newsa wskazuje, koncentruje się on na rzekomej specyfikacji technicznej Note 6, która, co tu dużo mówić, zapowiada się wręcz potężnie. Ekran urządzenia ma posiadać przekątną 5.8 cala o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Co ciekawe oprócz zastosowania technologi AMOLED producent może zdecydować się na powrót do matrycy RGB i odrzucić poprzednie rozwiązanie w postaci PenTile (RGBG). Niestety w specyfikacji nie ujęto zastosowanego procesora, aczkolwiek będzie to na pewno bardzo wydajna jednostka pokroju Snapdragona 820 czy nowego Exynosa od Samsunga. Phablet dysponować ma ogromną ilością pamięci RAM, mowa tutaj o 6 GB. Na dane, w zależności od wersji, przewidziano 64 lub 128 GB. Niestety bark informacji na temat ewentualnej obecności czytnika kart microSD. Ostatnią znaną informacją jest aparat o rozdzielczości 12 megapikseli.

Spekulacje na temat daty premiery polecamy na razie zostawić sobie na późniejszy termin, ponieważ fakt, że piąta wersja Note nie zawitała do Europy, może dać do myślenia czy Note 6 nie podzieli losu starszego brata.

 

Źródło, fot.: phonearena

Podziel się ze znajomymi: