Poznajcie Recon Tech – pierwszy produkt z nowej serii kontrolerów Microsoftu

Ten rok dla Microsoftu zapowiada się bardzo intensywnie. Pod koniec roku na rynek ma trafić Project Scorpio, czyli nowa, znacznie mocniejsza wersja Xboksa One, a po drodze premierę będzie miała jeszcze usługa Xbox Game Pass, która zaoferuje dostęp do ponad 100 gier w ramach abonamentu. Jak się jednak okazało, Microsoft ma jeszcze jednego asa w rękawie w postaci nowej linii kontrolerów sygnowanej nazwą Tech Series. Dzisiaj poznaliśmy pierwszego z nich, czyli Xbox Wireless Controller – Recon Tech Special Edition.

Całość inspirowana była technologią militarną, czego efektem jest stylistyka samego kontrolera i zdobienia w postaci złotych elementów i wycinanych laserowo wzorów. Podobno ma to przywodzić na myśl zbroję wojskową oraz stroje z gatunku s.f., jednak mnie skojarzenia narzucają się tylko co do tego drugiego. Nie zmienia to faktu, że całość prezentuje się bardzo ciekawie, a jeśli dodamy do tego jeszcze specjalną, antypoślizgową powierzchnię zrobioną z diamentów, to otrzymamy bardzo ciekawy produkt. Ma on działać na Xboksie One, Project Scorpio oraz urządzeniach z systemem operacyjnym Windows 10. Kontroler ma działać bezprzewodowo, a w dodatku ma współpracować z goglami Samsung Gear VR. Pady mają zadebiutować na rynku 25 kwietnia, a ich cena ma wynosić 69,99 dol., co z dzisiejszym kursem walut daje kwotę 278 zł. Jest to wzrost cenowy o 60 zł w stosunku do klasycznych kontrolerów do Xboksa One.

W zapowiedzi poinformowano również o nowej funkcji w konsoli, czyli Copilot, która umożliwia grę jednocześnie przy wykorzystaniu dwóch kontrolerów. Ma to umożliwić pomoc graczom, którzy dopiero uczą się grać (kierowane głównie do rodziców, którzy mieliby w ten sposób pomagać swoim pociechom w udanej rozgrywce), a także tym, którzy chcieliby grać przy pomocy dwóch osobnych kontrolerów. Usługa ta będzie dostępna w tym roku, a wcześniej trafi jeszcze do Creators Update, czyli usługi umożliwiającej przedpremierowe testowanie nowych funkcji Microsoftu.

Co sądzicie o nowym kontrolerze? Uważacie, że warto dopłacić te kilkadziesiąt złotych?

 

Źródło, fot.: MajorNelson

Podziel się ze znajomymi: