Przegrzewający się procesor w HTC One M9

Premiera HTC ONE M9 już za nami, a przedsprzedaż smartfona ruszyła również w Polsce. Ci, którzy zastanawiają się jeszcze nad zmówieniem telefonu mogą naprawdę zainteresować się ciekawymi, ale i martwiącymi doniesieniami.

Jakiś czas temu, krążyły plotki, jakoby procesor Qualcomm Snapdragon 810 miał problemy z przegrzewaniem się, między innymi dlatego Samsung zdecydował się na użycie tylko i wyłącznie swojego rozwiązania w postaci układu Exynos 7420. Jak się okazuje, teraz plotka ta może być prawdą, a wszystko za sprawą flagowego telefonu HTC wyposażonego właśnie w Snapdragona.

htc-one-m9-temp

Jak donosi serwis Tweakers, który przeprowadził stosowne testy, urządzenie ma naprawdę spore problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury. Do testów użyto programu GFXBench. Jak się okazało, podczas obciążenia, M9 osiągnął temperaturę około 55 stopni Celsjusza, podczas gdy model z poprzedniego roku (HTC One M8) osiągnął zaledwie 40 stopni w tym samym teście. Podczas testów użytkowych, np. w grach 3D, takich jak Asphalt 8 czy Assassin’s Creed: Pirates, temperatura nie była już tak wysoka, bo wyniosła 42,5 stopni, lecz inne telefony osiągały około 38 stopni.

Temperatury na poziomie 55 stopni to już nie przelewki, gdyż potrafi to sprawić niemały ból osobie, która trzymałaby takie urządzenie w ręku. Warto dodać, że testy były przeprowadzone na modelu One M9 wyposażonym w testowe oprogramowanie, ale to nie zmienia faktu, iż sprawa jest dość ciekawa. Pytanie, jakie powstaje to, co z innymi modelami wyposażonymi w ten procesor, np. LG G Flex 2 czy prawdopodobnie Xperia Z4.

Źródło, fot.: Tweakers

Podziel się ze znajomymi: