Gamescom 2015: Quantum Break z nowym gameplayem, datą premiery i zwiastunem serialu

Punktem otwarcia konferencji Microsoftu poprzedzającej tegoroczne targi gamescom odbywające się w Kolonii było Quantum Break. Nowy tytuł twórców Alan Wake, czyli studia Remedy Entertainment, wygląda świetnie, chociaż trzeba przyznać, że też trochę dziwnie.

Dlaczego? Powodem jest to, że grze towarzyszyć będzie serial, który będzie wyświetlany w przerwach między etapami gry. Warto wspomnieć, że odcinki nie będą wyświetlane tak samo dla każdego gracza – o tym, co będzie wyświetlone, zdecyduje gracz poprzez swoje poczynania i wybory w grze. Nie wiemy, jak duże znaczenie będzie mieć serial, ale twórcy podchodzą do sprawy bardzo poważnie. W roli głównego bohatera, Jacka Joyce’a, znajdziemy Shawna Ashmore’a znanego m. in. z postaci Iceman’a z serii X-Men. Poza tym w obsadzie znalazł się również Aidan Gillen (Littlefinger z Gry o Tron), Dominic Monaghan (Merry z Władcy Pierścieni) i Lance Reddick.

Ale wróćmy do samej gry, bo to ona jest najważniejsza. Na opublikowanym na targach gameplayu dowiedzieliśmy się co nieco o tym, jak może wyglądać walka. Nasz protagonista będzie miał możliwość zatrzymywania czasu i odtwarzania wydarzeń z przeszłości. Będzie mógł np. zatrzymać czas, aby zmienić swoją pozycję i schować się przeciwnikowi. Znajdą się jednak oponenci, których w ten sposób nasza postać nie zatrzyma, ponieważ są na to odporni.

Premiera gry 5 kwietnia 2016 roku. Tytuł jest na wyłączność dla konsoli Xbox One.

 

 

Źródło: Targi gamescom
Fot.: Remedy Games

Podziel się ze znajomymi: