Gamescom 2015: Rise of the Tomb Raider – data premiery, zwiastun i trochę gameplayu

Jesień dla posiadaczy Xbox One zwiastuje się bardzo ciekawie. Jeśli akurat posiadacie tę konsolę, to już 13 listopada będziecie mogli zagrać w Rise of the Tomb Raider (chyba, że mieszkacie w Stanach, wtedy premiera odbędzie się 10 listopada). Tak przynajmniej poinformował Microsoft na swojej konferencji podczas targów gamescom 2015.

Rise of the Tomb Raider to czasowy tytuł eksluzywny na platformę Microsoftu tworzony przez studio Crystal Dynamics i wydawany przez Square Enix. Gra jest pełnoprawną kontynuacją wydanej w 2013 roku gry Tomb Raider, która odniosła niemały sukces. W przyszłym roku gra trafi również na PC i PlayStation 4, choć daty premiery nie znamy. Niedawno pojawiły się jednak informacje, że gra na komputery osobiste trafi na początku roku, a na konsolę Sony pod koniec.

Poza poinformowaniem o dacie premiery, Microsoft na swojej konferencji pokazał również zwiastun i trochę gameplayu. Z filmu można się dowiedzieć, że Lara będzie w stanie wystrzelić dwie strzały jednocześnie. Dodatkowo będzie mogła je modyfikować, o czym dowiedzieliśmy się na pokazanym materiale, gdzie użyła strzały trującej i wybuchającej. Grę przechodzić będzie można zarówno po cichu, jak i na pełnym luzie, wystrzeliwując salwy pocisków we wszystkich przeciwników. Świat przedstawiony w grze ma być podobno trzy razy większy niż ten w poprzedniej odsłonie, a w grze nie ma być żadnych ekranów ładowania.

 

 

Źródło: Targi gamescom
Fot. Tomb Raider

Podziel się ze znajomymi: