Samsung wraca na piedestał lidera rynku mobilnego

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, iż nowe flagowce sprzedają się jak świeże bułeczki przez co Samsung może odzyskać pierwsze miejsce na rynku smartfonów.

samsung-galaxy-s6-s6-edgeZ raportu opublikowanego na łamach portalu TrendForce jasno widać, iż stało się to faktem i koreański producent odzyskał piedestał kosztem oczywiście Apple. Samsung był w stanie uzyskać udziały na rynku na poziomie 27,8%, podczas gdy firma z nadgryzionym jabłkiem w logo 19,9%.

tabela-1Bardzo ciekawa rzecz dzieje się jednak na dalszych miejscach, ponieważ jak jasno widać na powyższej tabelce, kolejne miejsca w stawce zajmują marki z Chin, takie jak Huawei – 7%,  LG – 6,2% i Lenovo -6%. Warto zauważyć także, że jeszcze niedawni „duzi gracze”, tacy jak HTC czy Sony znalazły się całkowicie poza stawką, podczas gdy jeszcze jakiś czas temu stanowili oni ścisłą czołówkę.

Na łamach TrendForce zamieszczono jeszcze jedno zestawienie, które pokazuje, jakie marki wybierali najczęściej klienci w Chinach:

tabela-2Tutaj najpopularniejsze okazało się Huawei – 19,2%, zaraz za nim uplasowały się Lenovo – 16,4% oraz Xiaomi – 15%.

Mimo tego, że Samsung nie sprzedaje tyle urządzeń mobilnych ile by chciał to nie ma jednak powodów do narzekań, a bez wątpienia wpływ na sukces firmy w tym kwartale ma bardzo udana premiera flagowych modeli – Galaxy S6 oraz S6 Edge.

 

Źródło: TrendForce,
Fot.: cbsistatictalkandroid, TrendForce

Podziel się ze znajomymi: