Sklepy dedykowane Apple Watch

Niedawno Apple zaprezentowało swoją wersję smartwatcha i choć zegarek nawet nie trafił jeszcze do sprzedaży, już wróżony jest mu wielki sukces.

Sprawa Apple Watch wygląda co najmniej dziwnie. Technologia wearable stosunkowo niedawno pojawiła się na rynku i póki co nie cieszy się ona wielką popularnością. Zapytajcie sami siebie, ile razy zdarzyło się Wam widzieć kogoś z inteligentnym zegarkiem na ręce? Nie zdarza się to często, prawda? Nic dziwnego, w zeszłym roku nie sprzedano nawet miliona urządzeń wearable z systemem Android. Mimo wszystko, analitycy twierdzą, że Apple Watch w bieżącym roku zdominuje rynek inteligentnych zegarków i sprzeda się w milionach. Samo Apple również zdaje się nie przejmować statystykami – firma w niedługim czasie otwiera aż trzy sklepy z myślą o swoim nowym produkcie.

Sklep Apple - FrancjaPóki co, punkty sprzedaży znajdować się będą jedynie w Londynie (Selfridges),  Paryżu (Galeria Lafayette) oraz Tokio (Isetan). Zainteresowani nowym produktem po przyjściu do sklepu mogą osobiście obejrzeć i poużywać zegarki, po udanych testach nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić Apple Watch na miejscu. Należy pamiętać, że urządzeń nie testujemy tak samo jak na przykład zwykłego iPhone’a. Po wybraniu z wystawy maksymalnie dwóch interesujących nas modeli, razem z pracownikiem Apple udajemy się do osobnego pokoju, tam odbywa się przymierzanie oraz specjalna prezentacja produktu. Działanie to ma wyeliminować możliwość kradzieży, a także dać poczucie traktowania każdego klienta indywidualnie. Każdy zainteresowany ma otrzymywać 5-10 minut na swobodne przymiarki i testy.
Oprócz samych zegarków (w tym edycji limitowanej) w sklepie mają znaleźć się dedykowane akcesoria. Możemy się domyślać, że będą to dodatkowe paski, ale co oprócz tego? Ciężko powiedzieć, sam zawsze myślałem, że zegarek sam w sobie jest pewnym rodzajem akcesorium, więc co jeszcze możemy do niego dokupić? Na rozwiązanie tej kwestii będziemy musieli poczekać do 10 kwietnia- wtedy właśnie nastąpi otwarcie wszystkich sklepów.

Premiera Apple Watch planowana jest na 24 kwietnia, jednak już dwa tygodnie przed premierą zainteresowani będą mogli złożyć swoje przedpremierowe zamówienie. W dniu premiery zegarek ma być dostępny w 9 krajach i nie ma na tej liście Polski.

 

Źródło, fot.: igen

Podziel się ze znajomymi: