Sony opóźnia premierę telefonu Xperia Z4

Wraz ze zbliżającymi się targami MWC 2015 rośnie szum wokół nich. Powodem tego są liczne prezentacje nowych urządzeń, wśród których największe zainteresowanie wzbudzają smartfony.

mvc

W tym roku, w Barcelonie, najprawdopodobniej ujrzymy takie produkty jak chociażby Samsung Galaxy S6 czy HTC One M9. Jeden z „wielkich graczy” – firma Sony ogłosiła, że jednak nie zorganizuje dużej konferencji na targach, co jednoznacznie wyklucza prezentacji na nich nowej Xperii Z4. Zazwyczaj nowe modele z rodziny „Z” regularnie pojawiały się co roku w marcu, tym razem wielce prawdopodobne jest to, że tak się nie stanie. Przyczyn może być wiele, a jedną z nich na pewno jest fakt, iż dział mobilny Japończyków mocno podupadł i nie przyniósł zamierzonych zysków, co zaowocowało zwolnieniami.

Sony-Xperia-Z4-concept

Opóźnienie może być spowodowane również tym, iż korporacja chce po prostu dopracować swój nowy, topowy model i wrócić do gry o tron najlepszej inteligentnej słuchawki na rynku. Cóż, nie pomogły prośby użytkowników to podziałały finanse, ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale. Według pogłosek, Z4 mogłaby ujrzeć światło dzienne w okresie wakacyjnym, co może znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ o nowym telefonie nie słyszmy zbyt wiele.

Mimo takiego obrotu sytuacji, mamy dość sporo informacji na temat domniemanej specyfikacji urządzenia, a wszystko to dzięki benchmarkowi GeekBench. Sercem „Zetki” będzie procesor Snapdragon 810 SoC wspomagany przez 4GB RAM. Obraz prezentowany będzie na wyświetlaczu o przekątnej 5,2 cala, który prawdopodobnie dostępny będzie w dwóch wersjach – Full HD oraz Quad HD.

Źródło: GSMArena,
Fot.: GSMArena1stgadget, Talking Biz News

Podziel się ze znajomymi: